X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bezpieczniej na drogach. ITD dostanie kilkadziesiąt nowych pojazdów.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 12:22
Andrzej Adamczyk podkreślił, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach muszą dysponować najnowocześniejszym sprzętem na poziomie europejskim, czy światowym. Minister Infrastruktury wziął udział w ceremonii podpisania przez Inspekcję Transportu Drogowego umowy na dostawę 64 pojazdów specjalnych.
Podpisanie umowy
Podpisanie umowyFoto: PAP/Leszek Szymański

- Służby muszą być wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia, w najnowocześniejsze instrumenty, które pozwolą realizować postawione przed nimi zadanie. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem dumny z tego, że państwo polskie za przyczyną Inspekcji Transportu Drogowego może korzystać ze wsparcia w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa na drogach, wsparcia najnowocześniejszego sprzętu stosowanego w Europie i na świecie - powiedział Andrzej Adamczyk.

Minister podkreślił, że najnowocześniejszy sprzęt pozwoli eliminować z ruchu największe zagrożenia, takie jak samochody o niesprawnym układzie hamulcowym, niesprawnym układzie kierowniczym, samochody przeładowane. Przypomniał, że najnowocześniejszy sprzęt otrzymuje nie tylko Inspekcja Transportu Drogowego, ale i policja czy straż pożarna.

Sprzęt z wysokiej półki

Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego poinformował, że na efektywność furgonów przeznaczonych do kontroli pojazdów będzie wpływało ich nowoczesne wyposażenie.

- Te pojazdy będą wyposażone m.in. w zestawy przenośnych wag, dymomierz, rozmaite testery. W furgonach będą również elementy, które w przypadku kolizji bądź wypadku umożliwią zabezpieczenie miejsca, w którym doszło do niebezpiecznej sytuacji. Wewnątrz pojazdów będą przestrzenie biurowe, w których inspektorzy w oparciu o nowoczesny sprzęt, w tym laptopy i drukarki, będą mogli przeprowadzać kontrole na drogach. Ten rodzaj przenośnego biura inspektorów transportów ułatwi ich codzienne starania o utrzymywanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drogach polskich - powiedział Alvin Gajadhur.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycje drogowe za 800 mln zł zatwierdzone

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 15:22
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 11 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt wynosi prawie 800 mln zł - poinformował resort infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeciw komunikacyjnemu wykluczeniu. Minister infrastruktury o inwestycjach drogowych

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 19:20
- Inwestujemy w rozwój, ale przede wszystkim inwestujemy w likwidację wykluczenia komunikacyjnego w różnoraki sposób - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sobotę otwarcie odcinka "zakopianki" z najdłuższą w Polsce estakadą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:40
- Otwierany w sobotę fragment "zakopianki" liczy 7 kilometrów, jest częścią 16-kilometrowego odcinka podzielonego na trzy elementy - zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 
rozwiń zwiń