X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Posiedzenie rządu. Ministrowie zajmą się m.in. bezpieczeństwem żywności

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 08:01
Na cotygodniowym posiedzeniu zbierze się dziś rząd. Gabinet Mateusza Morawieckiego ma zająć się omówieniem czterech projektów ustaw i jednego rozporządzenia. Dokumenty przygotowały resorty: rolnictwa, funduszy i polityki regionalnej oraz finansów.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski: projekt pozwoli na monitorowanie jakości i bezpieczeństwa żywności przez jedne służby na różnym etapie produkcji i handlu (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Tupungatol

Propozycje z ministerstwa rolnictwa dotyczą między innymi Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz ochrony roślin przed agrofagami. Nowelizacje mają wdrażać unijne rozporządzenia do polskiego porządku prawnego w tych obszarach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Trzeci projekt przewiduje zmiany w nadzorze nad bezpieczeństwem żywności. Dotyczy on połączenia Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych z częścią Inspekcji Handlowej. Podobną propozycję przyjęto w poprzedniej kadencji, ale z uwagi na dyskontynuację prac parlamentu, należy ją uchwalić ponownie.

Projekt pozwoli na monitorowanie jakości i bezpieczeństwa żywności przez jedne służby na różnym etapie produkcji i handlu - uzasadnia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Ta ustawa jest przygotowana po to, aby wyeliminować zjawisko, którego efektem jest brak spójności systemu nadzoru w łańcuchu od producenta do półki sklepowej. Obecnie te dwie łączone inspekcje odpowiadają właśnie za obie części oddzielnie. I przykładowo, jeśli dostrzegalne są jakieś mankamenty w produkcie na poziomie sprzedaży w sklepie, to nie można iść z tym do producenta. Dziś Inspekcja Handlowa zajmuje się bowiem tylko handlem - tłumaczy minister.

Dyskusja też o finansach

Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej przygotowało na dzisiejsze posiedzenie projekt ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Ma ona wzmocnić synchronizację różnych strategii i programów rozwoju regionów z propozycjami centralnymi.

Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia dotyczącego wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Rząd ma określić w nim wielokrotność kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Kwota zawiera wynegocjowane podwyżki dla mundurowych w wysokości do 655 złotych brutto.

Posiedzenie rządu rozpocznie się o 10.00.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: żywność rząd rośliny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy wydają miliardy złotych na fałszywe jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 10:15
Około 50 miliardów złotych – tyle rocznie Polacy wydają na jedzenie, które jest zafałszowane – podaje "Fakt", powołując się na niepublikowany raport Inspekcji Handlowej z kontroli żywności w 2018 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Emilewicz: wzrost wydatków na polskie produkty o 1 proc. dałby 6,6 mld zł gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 20:18
- Gdyby rodzimi konsumenci wydawali o 1 proc. więcej na polskie produkty, w gospodarce zostawałoby dodatkowo 6,6 mld zł rocznie - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewcz podczas debaty "Wybieram 590 - sobota dla Polski". Dodała, że kupując polskie towary, tworzymy miejsca pracy.
rozwiń zwiń