X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

#LOTdoDomu to nie tylko LOT. Intercity i Polonus przyłączają się do akcji

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 13:29
Państwowi przewoźnicy kolejowi i autokarowi włączyli się w akcję #LOTdoDomu. Chodzi o spółki PKP Intercity oraz Polonus. Ma to umożliwić pasażerom, którzy wylądują na warszawskim Lotnisku Chopina bezpieczne dojechanie do wybranych miast w całej Polsce - informuje Ministerstwo Infrastruktury.
Autokar Polonusa na Lotnisku Chopia
Autokar Polonusa na Lotnisku ChopiaFoto: mat.pras.
  • PKP Intercity i Polonus przyłączają się do akcji #LOTdoDomu
  • Uruchomione zostaną nowe połączenia kolejowe i autokarowe
  • Ma to usprawnić dojazd z warszawskiego Lotniska Chopina do różnych części Polski

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że jest to sposób na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom wracającym do kraju w ramach akcji LOTdoDomu.

Dzięki wsparciu PKP Intercity i Polonusa pasażerowie wracający do kraju będą mogli sprawniej dostać się z Lotniska Chopina w Warszawie do różnych regionów Polski.

Spółka PKP Intercity we współpracy z PLL LOT uruchamia cztery pociągi specjalne z lotniska Chopina w Warszawie dla osób przylatujących do kraju samolotami czarterowymi organizowanymi przez PLL LOT. Pociągi odjadą w 4 kierunkach: do Przemyśla, Bielska-Białej, Wrocławia i Kołobrzegu. Składy będą zatrzymywać się na wyznaczonych stacjach pośrednich, co ułatwi podróżnym dotarcie do swoich domów.

dreamliner lot shutt-1200.jpg
Akcja #LOTdoDomu. Ponad 18 tysięcy Polaków wróciło już do kraju

Również od dziś autobusy spółki Polonus pomagają pasażerom, którzy wylądują na Lotnisku Chopina w dojechaniu do ich domów. Do pomocy Polakom chcącym bezpiecznie wrócić do domów zaangażowanych zostało kilkadziesiąt autokarów Polonusa, które codziennie będą rozwoziły przylatujących pasażerów do wybranych miast w całej Polsce. Chodzi o trasy do Szczecina, Gdyni, Suwałk, Zamościa, Krosna Nowego Targu,  Jeleniej Góry oraz Koszalina.

Wsparcie dla podróżnych

Jak mówią przedstawiciele ministerstwa, jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na zapewnienie podróży tzw. „ostatniej mili”, czyli transportu z Lotniska Chopina w Warszawie do ostatecznego celu podróży.

Wszyscy podróżni, którzy będą potrzebować dodatkowego transportu do swojego miejsca zamieszkania poza Warszawą, zostaną bezpłatnie przewiezieni do wybranych miast na pokładach autokarów Polonus. Aby skorzystać z możliwości dodatkowego transportu należy po przylocie udać się do specjalnie oznaczonej strefy z wymienionymi miastami. Koordynatorzy będą kierować pasażerów do konkretnych autokarów.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LOT uruchomił specjalną stronę z informacjami dot. podróży w związku z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 15:51
Znajdą się tam informacje o zawieszonych lotach, zaleceniach dla podróżnych, procedury elastycznej zmiany rezerwacji i wyjazdowe do wybranych krajów, czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje dla podróżujących do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "LOT do domu". Prezydent rozmawiał z prezesem PLL LOT

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 21:50
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezesem PLL LOT Rafałem Milczarskim na temat akcji "LOT do domu" oraz sytuacji spółki w okresie zagrożenia epidemią koronawirusa - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja #LOTdoDomu. Ponad 18 tysięcy Polaków wróciło już do kraju

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:30
Od 15 marca do kraju sprowadzono ponad 18 tysięcy polskich obywateli, wykonując 121 operacji lotniczych. Dzisiaj samoloty polecą po pasażerów między innymi do Bangkoku, Dublina, Amsterdamu czy z Moskwy. A to nie koniec w sprowadzaniu do kraju tych osób, które z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i wstrzymania ruchu lotniczego oraz kolejowego, nie mogły w normalnym trybie wrócić do kraju.  
rozwiń zwiń