X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

550 mln złotych wynegocjowane z UE na walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 07:00
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyło dla służby zdrowia 550 milionów złotych z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko na walkę z pandemią. To dodatkowe pieniądze wynegocjowane wspólnie przez polskie ministerstwa z Komisją Europejską.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Positiffy

Pieniądze z dodatkowej puli 550 milionów złotych trafią do podmiotów związanych z ochroną zdrowia. Będą wykorzystane na zakup  sprzętu medycznego do ratowania życia (w tym respiratory i łóżka do intensywnej terapii), testy, tomografy komputerowe oraz ambulanse. 

Uproszczona procedura  

- Środki przekazujemy  podmiotom centralnym i samorządowym, formalności będą minimalne, będzie szybka ścieżka składania i oceny wniosków o dofinansowanie. Wszystko po to, by szpitale dostały sprzęt ekspresowo – tłumaczy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. 

Wsparcie dla służb mundurowych

Pieniądze z UE trafią także do policji, straży pożarnej i kolejarzy. Będzie można za nie kupić np. testy na koronawirusa, gogle, maski, sprzęt medyczny i środki do dezynfekcji.

Policjanci i strażacy z całej Polski będą mogli kupić środki dodatkowe ochrony indywidualnej (gogle i maski), mobilne laboratorium dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, pojemniki do transportu materiałów CBRNE (chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych) lub zestawy do dezynfekcji pomieszczeń w przypadku likwidacji zagrożenia biologicznego, mikrobusy do przewozu osób, sprzętu oraz toksycznych materiałów.

Jak wykorzystać środki z UE ?

Można za nie kupić namioty, które mogą służyć do wstępnej oceny osób z podejrzeniem zakażenia, kontenery sanitarne oraz samochody do dekontaminacji przy zagrożeniach CBRNE.  Przewoźnicy kolejowi będą mogli zakupić z tej puli środków z UE sprzęt do dezynfekcji wagonów osobowych.

Udana negocjacja Polski z UE

- Korzystamy z ułatwień w przesuwaniu funduszy, którą uzgodniliśmy z Komisją Europejską. Mamy zgodę na to, by działać jeszcze zanim formalnie zostaną zmienione niektóre dokumenty – informuje Małgorzata Jarosińska-Jedynak i dodaje - Te pół miliarda złotych dla sektora zdrowia i rozszerzenie projektów transportowych, pomoże nie tylko walczyć z koronawirusem, ale w tej trudnej sytuacji to ogromna ulga dla budżetu państwa.

PolskieRadio24/IAR/PAP/sw

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Epidemia a gospodarka: 7,4 mld euro dla Polski z unijnego funduszu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 13:20
W ramach pakietu środków pochodzących z unijnego funduszu o wartości 37,3 mld mających złagodzić wpływ epidemii na gospodarkę Polsce ma przypaść najwięcej - 7,4 mld euro - wynika z dokumentów Komisji Europejskiej. To dlatego, że Polska jest największym beneficjentem polityki spójności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy projekt antykryzysowy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Zobacz, co zawiera

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:00
Finansowanie z funduszy UE kosztów odwołanych szkoleń, wyjazdów to część propozycji, które znalazły się w nowym pakiecie antykryzysowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Pakiet ma pomóc osobom, firmom i organizacjom pozarządowym realizującym projekty unijne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze kroki do ponownego otwarcia unijnej gospodarki. Jutro poznamy strategię

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 16:40
Komisja Europejska przedstawi w środę strategię wyjścia z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone przez państwa członkowskie w związku z pandemią koronawirusa. Bruksela ma zaprezentować też koncepcję wykorzystania budżetu UE w ożywianiu gospodarki Europy.
rozwiń zwiń