Clean&Go – polski wynalazek do szybkiej dezynfekcji rąk
Firmy z Radomia i z Zielonej Góry stworzyły i opatentowały Clean&GO - bezdotykowe stanowisko do darmowej dezynfekcji, z którego na ręce trafia płyn dezynfekujący w formie mgiełki. Wraz z produkcją urządzenia do dezynfekcji, firma zapoczątkowała w środę ogólnopolską akcję, która ma na celu popularyzację dezynfekcji rąk.
2020-04-11, 11:00
Firma Koordynacja od 11 lat produkuje sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Kilka tygodni temu ze wstępną koncepcją urządzenia do dezynfekcji rąk zwrócili się do niej przedstawiciele firmy ISUS z Zielonej Góry. Wspólna weryfikacja projektu spowodowała, że można zrobić znacznie więcej niż oni zaplanowali. Rozwiązanie jest bardzo proste – pod urządzenie podstawiamy ręce, naciskamy nogą metalową płytkę i leci z niego mgiełka do dezynfekcji rąk. W środku mieści się standardowy kanister płynu do dezynfekcji o pojemności 5 litrów, który wystarcza na 5-6 tys. użyć. Żeby go wymienić, wystarczy otworzyć urządzenie, wyjąć pusty pojemnik i włożyć pełny. Założenie było takie, żeby ludzie mogli bezpiecznie i za darmo zdezynfekować ręce
Patent na wynalazek
– Chodziło nam też o to, by urządzenie było "wandaloodporne", mrozoodporne i by można je było użytkować wszędzie, na przykład na przystanku autobusowym, dworcu kolejowym, przed szkołą, w urzędzie, przy bankomacie, który dotykamy rękami. Złożyliśmy kilka wniosków patentowych, w tym dwa na wynalazek, zastrzeżenie wzoru użytkowego oraz zarejestrowaliśmy ten produkt w Urzędzie Rejestracji Produktów Medycznych i Biobójczych, tak by mógł stanąć w gabinecie lekarskim – mówi Mariusz Strzecha, prezes firmy Koordynacja, która produkuje urządzenie.
Clean&Go wytwarzane jest w dwóch wersjach – wąskiej, przypominającej słupek parkingowy, zasilanej specjalnymi wkładami z płynem dezynfekującym i drugiej, która mieści w sobie standardowe kanistry o pojemności 5 litrów.
#DotykaszDezynfekuj
Wraz z produkcją urządzenia do dezynfekcji, firma zapoczątkowała ogólnopolską akcję, która ma na celu popularyzację dezynfekcji rąk. Wystarczy wpisać w Google lub na portalu Facebook #DotykaszDezynfekuj.
REKLAMA
– Chcemy przez to zwiększyć świadomość społeczną. Zgłosiło się do nas bardzo wiele firm, które chcą być jej sponsorem – powiedział Mariusz Strzecha.
PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS
REKLAMA
REKLAMA