X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Znamy szczegóły dotyczące bonu turystycznego. Pokazujemy, kto na nim skorzysta

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 11:21
6,5 mln dzieci w wieku do 18 lat skorzysta z cyfrowego bonu turystycznego - poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: HTeam/Shutterstock

Jak mówiła jeszcze przed przyjęciem ustawy o bonie turystycznym wicepremier Jadwiga Emilewicz - "to pierwsze o takiej skali narzędzie celowane do jednego sektora".

- Mówimy o ponad 3,5 mld zł, które trafi do branży turystycznej, turystyki krajowej - wyjaśniła.

Kto będzie beneficjentem?

Według szacunków resortu rozwoju skorzysta z niego kilkadziesiąt tysięcy podmiotów, z których 15 proc. to duże firmy, 85 proc. to przedsiębiorstwa z sektora mikro, małych i średnich firm.

- Ten bon przygotowany jest w taki sposób, aby zarówno te najmniejsze podmioty na rynku - przewodnicy i piloci, jak i touroperatorzy, hotelarze, ci, którzy świadczą kompleksowe usługi turystyczne, byli beneficjentami tego przedsięwzięcia - poinformowała Jadwiga Emilewicz.

Podkreśliła, że z bonu skorzystają też gospodarstwa domowe - przede wszystkim rodziny.

- Bezpośrednich beneficjentów mamy niemal 6,5 mln, bo tyle dzieci w wieku do 18 lat skorzysta z tego cyfrowego bonu, który będziemy udostępniać - zaznaczyła.

turystyka wakacje dzieci PAP 1200.jpg
500 zł na każde dziecko. Prezydencki projekt ws. Polskiego Bonu Turystycznego w Sejmie

Dodała, że wysokość bonu na każde dziecko to 500 zł, a dzieci niepełnosprawne uzyskują 1 tys. zł.

- Bon nie będzie świadczeniem wypłacanym na konto rodziców. Będzie cyfrowym świadczeniem udzielanym przez ZUS - wyjaśniła.

Bon oznacza wybór

Bon, jak poinformowała minister, będzie można realizować "w szeroko rozumianej bazie noclegowej, od agroturystyki po hotele, to też touroperatorzy świadczący ofertę turystyczną - to mogą być wyjazdy, wycieczki, obozy sportowe dla dzieci".

Z bonu będzie można skorzystać do marca 2022 roku. Świadczenie ma być jednorazowe.

PolskieRadio24.pl, PAP, MR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: bon turystyczny to solidarność z rodzinami i branżą w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 18:21
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że bon turystyczny będzie z jednej strony wspomagał firmy tej branży, a z drugiej umożliwi rodzinom wypoczynek w dobie kryzysu ekonomicznego, który spowodowała pandemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo w górach. O czym należy pamiętać planując wyprawę?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 12:10
Podczas ostatniego długiego weekendu polskie góry przeżywały prawdziwe oblężenie. Jak są przygotowane szlaki, o czym turyści powinni pamiętać planując weekendową bądź wakacyjną wyprawę w góry? Jakie są najczęściej popełniane błędy przez turystów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagraniczny urlop. Które granice są otwarte dla Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 12:43
Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, które w te wakacje planują zagraniczne urlopy. Kolejne państwa znoszą kontrole na granicach i otwierają się na turystów. Wybierając się w podróż, warto jednak sprawdzić, jakie obostrzenia nadal obowiązują w konkretnych krajach Unii Europejskiej. Inaczej możemy utknąć na niektórych granicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500 zł na każde dziecko. Prezydencki projekt ws. Polskiego Bonu Turystycznego w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 16:07
Uprawnienie do otrzymania bonu w wysokości 500 zł przysługiwać będzie beneficjentom programu 500+ i dodatków opiekuńczych - wynika z uzasadnienia prezydenckiego projektu o Polskim Bonie Turystycznym. Bon nie będzie wymieniany na gotówkę; będzie nim można płacić np. za hotele.
rozwiń zwiń