X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

PGE stawia na odnawialne źródła energii. Nowe farmy wiatrowe już działają

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 13:45
Spółka PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE uruchomiła dziś dwie farmy wiatrowe Starza/Rybice i Karnice II w powiatach Kamień Pomorski i Gryfice w województwie zachodniopomorskim. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TT/MAP

Razem to 43 turbiny o łącznej mocy 100 megawatów - 33 wiatraki w farmie Starza/Rybice i 10 w Karnicach II. Dzięki nim uda się uniknąć emisji ponad 200 tysięcy ton dwutlenku węgla.

energia odnawialna1200.jpg
Mój prąd, Agroenergia czy Energia Plus. Zobacz, jak skorzystać z rządowych programów

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że to największa inwestycja w farmy wiatrowe w Polsce.

Więcej OZE w miksie energetycznym

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski podkreślił, że to kolejny krok w kierunku transformacji energetycznej. Dzięki tej instalacji moc zainstalowana PGE w farmach wiatrowych wzrośnie o 20 procent.

Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest największym producentem zielonej energii w Polsce. Ma 15 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną na Górze Żar.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zielone inwestycje" sposobem na pobudzenie gospodarki. Na ten cel trafią miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 09:19
- W tym roku na wsparcie zielonych inwestycji trafi blisko 10 mld zł - zapowiedział minister klimatu Michał Kurtyka. Wyjaśnił, że pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na ekotransport, retencję, efektywność energetyczną czy rozwój fotowoltaiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce mamy boom na fotowoltaikę. Rządowe programy zdają egzamin

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 10:07
Moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych w Polsce wzrosła przez rok o ponad 176 proc. do blisko 2 GW. Pod względem przyrostu nowych mocy zajmujemy już piąte miejsce w Europie - pisze poniedziałkowa "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozyskujemy już 10 GW mocy z OZE. Własne instalacje coraz bardziej opłacalne

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 10:30
Moc odnawialnych źródeł energii w Polsce przekroczyła już 10 gigawatów. Jest to moc równa zainstalowanej łącznie w tradycyjnych elektrowniach w Bełchatowie, Turowie i Opolu – poinformował wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
rozwiń zwiń