X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Uwaga przedsiębiorcy. Dziś ostatni dzień na wniosek o umorzenie składek

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 13:34
30 czerwca to ostatni dzień na złożenie wniosku o umorzenie składek ZUS. Wniosek może obejmować trzy miesiące: marzec, kwiecień i maj.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ravipat
Posłuchaj
02:40 PR1_AAC 2020_06_30-06-41-48.mp3 Uwaga przedsiębiorcy. Dziś ostatni dzień na wniosek o umorzenie składek (Aleksandra Tycner/PR1)

 Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS mówi, że z pełnego zwolnienia mogą korzystać małe firmy, które zatrudniają do 9 osób, a także samozatrudnieni, których dochody są niższe niż 7 tysięcy złotych. Z kolei firmy zatrudniające od 10 do 49 osób mogą być objęte 50-procentowym umorzeniem kwoty składek.

podatki kalkulacje firma free shutter 1200.jpg
Nowy rodzaj wsparcia dla firm. Ruszają dopłaty do oprocentowania kredytów

Właściciel niedużego składu budowlanego Janusz Krajewski podkreśla, że aplikowanie o zwolnienie ze składek jest bardzo proste, a sam formularz jest łatwy do wypełnienia. Przyznaje, że już otrzymał decyzję o umorzeniu składek za kwiecień i maj, czeka jeszcze na decyzję w kwestii czerwca.

Warto zwracać uwagę na szczegóły

Co istotne, zwolnienie przysługuje tylko z niepłaconych składek. Jeśli ktoś ma nadpłatę na swoim koncie to musi wcześniej wystąpić do ZUS o jej zwrot. W przeciwnym razie zostanie ona zaliczona na poczet płatności, a Zakład zwolni nas tylko z tego, co zostało po potrąceniu nadwyżki. Janusz Krajewski zapewnia, że nie ma problemu ze zwrotem, trzeba tylko złożyć prosty wniosek.

Dotychczas ZUS umorzył składki na łączną kwotę 11 miliardów złotych. Jak mówi Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, w najbardziej kryzysowym momencie to właśnie ten instrument stanowił realną pomoc dla przedsiębiorców.

- To jest kwota znacząca. To narzędzie było jednym z najchętniej wykorzystywanych przez firmy, głównie ze względu na jego prostotę - dodaje.

Wnioski o zwolnienie ze składek można obecnie składać wyłącznie online przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad 14 mld zł wsparcia. ZUS podał statystyki dotyczące pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:21
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 kwietnia wpłynęło do niego ponad 3,7 milionów wniosków o różnego rodzaju wsparcie dla firm i pracowników w dobie koronawirusa. Na te cele Zakład wydatkował ponad 14 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS przypomina: wnioski o zwolnienie z opłacania składek można składać do 30 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:41
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku o zwolnienie z obowiązku opłacania składek – przypomina w piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek może obejmować umorzenia za trzy miesiące – marzec, kwiecień i maj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jednakowy podatek na podobne towary. Zobacz, co jeszcze zmieni nowa matryca VAT

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 11:11
1 lipca wchodzi w życie nowa matryca VAT. Według doradców podatkowych dzięki temu podobne towary będą podlegać jednej stawce, nie będzie więc sytuacji, że musztarda jest opodatkowana inaczej niż sos musztardowy, jak obecnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rodzaj wsparcia dla firm. Ruszają dopłaty do oprocentowania kredytów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:21
Dziś start kolejnego programu pomocowego dla firm, zmagających się ze skutkami pandemii koronawirusa. Dzięki tarczy 4.0 przedsiębiorcy już wkrótce będą mogli wnioskować o dopłaty do oprocentowania kredytów.
rozwiń zwiń