X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes PKP PLK: pandemia nie opóźnia inwestycji kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 09:10
- Już 85 proc. inwestycji powstających w ramach Krajowego Programu Kolejowego zostało już ukończonych lub znajduje się na zaawansowanym etapie realizacji - poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PKP IC

Realizowane są prace budowlane w infrastrukturze kolejowej o łącznej wartości prawie 50 mld zł, suma już zakończonych projektów sięga 14 mld zł.

Prezes PKP PLK podkreślił, że zachowanie ciągłości realizacji inwestycji, ogłaszanie nowych przetargów i podpisywanie umów jest niezbędne dla utrzymania stabilności rynku budowlanego.


pendolino pkp east news 1200.jpg
Plan modernizacji 5 tysięcy kilometrów linii kolejowych

Nowa forma współpracy z wykonawcami

- Wypracowaliśmy z wykonawcami szereg rozwiązań usprawniających i ułatwiających współpracę oraz dodatkowych udogodnień, w tym związanych z regulowaniem płatność - podkreślił Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK.


Przypomniał, że pod koniec czerwca spółka podpisała największy w historii kontrakt, wart 3,3 mld zł netto, na modernizację trasy Rail Baltica na odcinku Czyżew - Białystok.

Inwestycje w infrastrukturę 

Inne duże projekty, które są w realizacji to: poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni za 1,5 mld zł oraz modernizacja linii średnicowej w Krakowie (1 mld zł). 

- Na Śląsku na trasie Katowice - Zebrzydowice zmienia się odcinek Most Wisła - Czechowice-Dziedzice za 1,4 mld zł. W realizacji jest też budowa tuneli kolejowych w Łodzi za 1,3 mld zł. Ważny projekt to także prace budowlane na liniach ze Śląska do trójmiejskich portów, na odcinku Kalina - Rusiec Łódzki za 1,2 mld zł. - wymienił szef PKP PLK.


Szef PKP PLK powiedział, że na etapie postępowań przetargowych są inwestycje za 6,7 mld zł - m.in. przebudowa stacji Warszawa Zachodnia, na którą umowa w najbliższych dniach będzie podpisana.


shutterstock_1525632548 pkp intercity 1200.jpg
Ustawa "Kolej Plus" weszła w życie. Wkrótce ogłoszenie naboru do projektów

PR24/IAR/PAP/sw


Czytaj także

Powstanie Lubelska Kolei Aglomeracyjna. Przedstawiamy szczegóły tego planu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 15:30
Transport kolejowy jest najczystszy ekologicznie, staramy się go przybliżać mieszkańcom małych i dużych miast – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Lublinie, gdzie podpisano porozumienie w sprawie opracowania koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska otwiera się na morze. Inwestycje o wartości 25 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 11:20
Wartość prowadzonych obecnie inwestycji mających na celu rozwój portów morskich sięga prawie 10 miliardów złotych, a do 2030 roku przeznaczone zostanie na nie kolejne 15 mld złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne połączenia kolejowe z Wadowicami. Zobacz plan inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:43
Linia kolejowa z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Wadowic zostanie zrewitalizowana. Poinformował o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń