Wakacyjna podróż samochodem. Zobacz, jakie trasy zostaną wkrótce otwarte
Generalna dyrekcja Dróg Krajowych zapowiada, że jeszcze w czasie wakacji kierowcy będą mogli skorzystać z kilku nowych inwestycji drogowych. Chodzi o dwa projekty na autostradzie A2, drodze ekspresowej S17 oraz o jedną obwodnicę.
2020-07-29, 12:46
Sezon wakacyjny to dla drogowców czas wytężonej pracy. Roboty prowadzone są między na kilku odcinkach trasy ekspresowej S7 oraz autostrady A1, a także na obwodnicy Krakowa i południowej obwodnicy Warszawy. GDDKiA rozpisuje kolejne przetargi na inwestycje.
Z zapowiedzi Generalnej Dyrekcji wynika, że do końca roku kierowcy będą moli skorzystać z w sumie 12 odcinków dróg szybkiego ruchu, z czego część z nich zostanie oddanych do użytku jeszcze w czasie wakacji. Będą to między innymi:
- Kontynuacja obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73 (6,9 km)
- A2 węzeł Konik – obwodnica Mińska Mazowieckiego (9,2 km)
- A2 Lubelska – węzeł Konik (5,6 km)
Niedawno oddano też do użytku też obwodnicę Kołbieli w ciągu trasy S17 oraz odcinek od węzła Lubelska do węzła Kołbiel. Dzięki temu jeszcze skróci się czas przejazdu z Lublina do Warszawy.
Powiązany Artykuł
Szybciej z Warszawy do Lublina. Kolejny fragment trasy S17 otwarty
Na otwarcie POW jeszcze poczekamy
W tym roku miała być też oddana do użytku Południowa Obwodnica Warszawy. Jednak wysoki stan Wisły w 2019 roku spowodował, że prace się opóźniły. Większa część inwestycji zostanie zakończona pod koniec tego roku. Oznacza to, że pierwsze samochody pojadą tą trasą w przyszłym roku. Jednym z odcinków jest tunel przebiegający pod dzielnicą Ursynów. Elementem projektu jest też most na Wiśle, którego budowa opóźniła się najbardziej ze względu na wysoki stan wody w rzece.
REKLAMA
W tym roku kierowcy pojadą także fragmentami dróg ekspresowych S3, S5, S7, S10 oraz S17. Powstaną też odcinki dróg krajowych numer 73 i 20. W sumie sieć drogowa wzbogaci się o 120 kilometrów nowych tras. W 2019 roku do użytku oddano prawie 460 kilometrów nowych dróg, co było rekordem na przestrzeni wielu lat.
PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md
REKLAMA