X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Budowa estakady na Zakopiance przyspieszy. GDDKiA wybrała nowego wykonawcę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 07:36
Budowa estakady w ciągu S7, czyli popularnej Zakopianki, na odcinku Lubień – Naprawa, będzie kontynuowana. Estakadę wykona dotychczasowy podwykonawca – polska firma TBM z Grzybna.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Nahlik/shutterstock

7,6-kilometrowy odcinek Lubień – Naprawa budowało polsko-ukraińskie konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING. Do tej pory inwestycję zrealizowano w 87,51 proc. – m.in. ukończono i udostępniono kierowcom jedną jezdnię. W lipcu odstąpiono od umowy z wykonawcą na budowę niedokończonego odcinka. W ciągu siedmiu dni plac budowy zostanie przekazany nowemu wykonawcy.

budowa droga inwestycja prace budowlane free shut 1200.jpg
Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi S3Zaleganie z płatnościami przez wykonawcę

Jak informuje rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut, w ramach umowy wykonawca ma dokończyć budowę estakady w ciągu S7 Lubień – Naprawa, zgodnie z wydaną decyzją ZRID, dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania, i dokonać odbioru robót budowlanych po ich zakończeniu. Koszt prac wyceniony został – po negocjacjach – na 42,23 mln zł brutto. Termin zakończenia robót określono na 12 miesięcy i 15 dni wliczając okres zimowy.


Firma TBM budowała wcześniej estakadę w Lubniu jako podwykonawca konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING, jednak wstrzymała prace z powodu zalegania z płatnościami przez wykonawcę.

17 lipca 2020 r. GDDKiA odstąpiła od umowy na budowę odcinka z konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING ponieważ "mobilizacja wykonawcy nie wskazywała na możliwość zakończenia budowy prawej jezdni S7 Lubień – Naprawa w terminie określonym w aneksie do umowy, czyli do końca października 2020 r.".


Inwestycja uzyskała dofinansowanie z UE

S7 z Lubnia do Naprawy powstaje w ramach większego zadania (budowa drogi ekspresowej S7 Lubień – Rabka Zdrój o długości 16,7 km), które zostało podzielone na trzy mniejsze. Cała inwestycja uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 1,322 mld zł.
Pod koniec września zeszłego roku oddano do użytku pierwszy z tych odcinków S7 – od Skomielnej Białej do Rabki Zdrój oraz nowy odcinek drogi krajowej nr 47 klasy głównej przyspieszonej od Rabki-Zdroju do Chabówki. Ponad 6-km trasę budowała włoska firma Salini Impregilo. Koszt inwestycji wyniósł ok. 615 mln zł.


Wciąż trwa budowa odcinka Naprawa – Skomielna Biała o długości ok. 3 km z dwukomorowym tunelem pod górą Mały Luboń o długości każdej nitki ok. 2 km. Zgodnie z planami kierowcy pojadą nim w 2021 r. Inwestycję realizuje włoska firma Astaldi za blisko 969 mln zł.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Południowa Obwodnica Warszawy będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Pierwszy odcinek – jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 10:39
Cała Południowa Obwodnica Warszawy ma być gotowa w połowie przyszłego roku, a pod koniec tego roku kierowcy pojadą odcinkiem między węzłami Lubelska-Przyczółkowa, z mostem przez Wisłę – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi S3

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 10:30
Rozpoczęła się budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry. Droga S3 ułatwi między innymi podróż do Czech.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obwodnica Nowej Dęby impulsem rozwojowym dla lokalnych społeczności. GDDKiA ogłasza przetarg

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 15:51
GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonanie m.in. studium korytarzowego dla obwodnicy Nowej Dęby (Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest szansa, że znikną "bramki" na autostradach. MF myśli o nowym sposobie poboru opłat

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 17:25
Ministerstwo Finansów przygotowuje wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą. Przejazd odcinkami Konin–Stryków (autostrada A2) i Bielany Wrocławskie–Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem będzie możliwy od IV kw. 2021 roku.
rozwiń zwiń