X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Blisko 2 mld zł wsparcia dla firm. Sprawdź, jak będzie działać Tarcza Branżowa

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:43
Wprowadziliśmy szereg obostrzeń, które obowiązują od ostatniego weekendu. Idziemy wąską ścieżką pomiędzy niekontrolowanym wybuchem epidemii a zablokowaniem gospodarki - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział uruchomienie Tarczy Branżowej - nowego programu pomocowego dla firm, które cierpią z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 4 PM production / shutterstock

Jak mówił szef rządu, na program będą składać się instrumenty znane już z wiosny, takie jak zwolnienie ze składek i wypłata postojowego.

Komu będzie przysługiwać wsparcie?

Tarcza ma objąć branże, które nie mogą funkcjonować z powodu obostrzeń lub ich działanie jest mocno ograniczone. Chodzi o gastronomię, rozrywkę (a więc targi, kina itp.), branżę fitness i handel detaliczny.

Premier zaznaczył, że z pomocy i ulg przewidzianych przez rząd będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, których przychód w październiku lub listopadzie będzie mniejszy o 40 proc w porównaniu do października i do listopada 2019 roku.

- Czyli do czasu, kiedy nie było epidemii i kiedy te wartości można ze sobą we właściwy sposób porównać, czyli październik do października, listopad do listopada - dodał Morawiecki.

Jak poinformował, wsparcie to dotyczy ponad 170 tys. firm, w których zatrudnionych jest łącznie prawie 400 tys. pracowników.

- Wartość pomocy szacujemy na ponad 1,8 mld. Według niektórych szacunków przekroczy ona wartość 2 mld - powiedział szef rządu.

gow 12.jpg
Jarosław Gowin: pracujemy nad strategią wsparcia dla gospodarki

Miesiąc z możliwością przedłużenia

Zaznaczył, że zaprezentowane rozwiązania dla przedsiębiorców dotyczą listopada.

- Życzyłby wszystkim rodakom, przedsiębiorcom, żeby na listopadzie się to zakończyło, bo to będzie oznaczało, że możemy pod koniec listopada zmieniać warunki funkcjonowania i przy utrzymaniu rygorów sanitarnych dopuścić funkcjonowanie wielu tych przedsiębiorców - podkreślił. Szef rządu zapewnił, że jeżeli tak się nie stanie i jeżeli będzie konieczne przedłużenie tych obostrzeń, to będzie ono przedłużone na grudzień i na kolejne miesiące.

- Dokonamy odpowiednich decyzji w odpowiednim czasie, żeby wsparcie było dostępne dla wszystkich przedsiębiorców - powiedział premier.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

Premier: wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy przestrzegać obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 11:37
"Potrzebna jest nam solidarna współpraca wszystkich pokoleń i specjalistów różnych dziedzin, aby kształtować postawy prozdrowotne. Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu "Zdrowie Polaków", trwającego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dotacje, zwolnienie ze składek ZUS, postojowe. Premier przedstawił Tarczę Branżową

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:00
- Zwolnienie ze składki ZUS za listopad, wypłaty postojowego, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł, zwolnienie z opłaty targowej za cały 2021 rok - to elementy wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami związanymi z epidemią, przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: pracujemy nad strategią wsparcia dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 09:55
W dialogu z pracodawcami i związkami zawodowymi pracujemy nad strategiami wsparcia dla gospodarki w perspektywie najbliższych sześciu-dziewięciu miesięcy, a także najbliższych kilku lat - powiedział na konferencji minister rozwoju, pracy i technologii, wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń