X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZUS listy pisze. Zaczyna się akcja informacyjna dla płatników składek

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 10:19
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął akcję informowania płatników składek o podsumowaniu wpłat przekazanych do ZUS w 2020 roku. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Andrey_Popov
Posłuchaj
01:55 PR1_AAC 2021_01_12-06-34-52.mp3 ZUS listy pisze. Zaczyna się akcja informacyjna dla płatników składek (Tomasz Matusiak/PR1)

Przedsiębiorcy dowiedzą się jak wyglądały rozliczenia ich firm z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - mówi Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS. Jak dodaje, w liście znajdą się informacje o niedopłacie/nadpłacie na koncie, łącznej kwocie wpłat i o rozliczonych należnościach.

ABGK.jpg
Łatwiejszy dostęp do kredytu dla firm. BGK wydłuża gwarancje z pakietu pomocowego

Niedopłaty nie trzeba spłacać od razu

Niedopłatę na koncie płatnika Zakład Ubezpieczeń Społecznych może rozłożyć na raty.

- W tym celu prosimy kontaktować się z naszymi doradcami ds. ulg i umorzeń, którzy przedstawią najkorzystniejsze warunki jej spłaty - zachęca Paweł Żebrowski.

W przypadku nadpłaty składek w 2020 roku można ją pomniejszyć z kwoty składek wpłacanych w najbliższym terminie, lub ubiegać się o zwrot pieniędzy od ZUS - przypomina Kamila Kozera z Kancelarii ANSWER. Dodaje, że płatnik składek jest także uprawniony, aby wystąpić z wnioskiem o zwrot nadpłaty. ZUS ma na to 30 dni od momentu wpłynięcia takiego wniosku.

W przypadku niedopłaty trzeba ją spłacić, ale można rozłożyć na raty. Wtedy także trzeba złożyć odpowiedni wniosek do ZUS - podkreśla ekspertka.

Informacje o podsumowaniu wpłat przekazanych do ZUS w 2020 roku zostaną udostępnione płatnikom na platformie usług elektronicznych PUE ZUS. ​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: ZUS firma GOSPODARKA POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza 6.0. Można już składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 11:59
Od dziś można już składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS. Wsparcie skierowane do branż wymienionych w Tarczy 6.0, dotyczy niemal 40 grup przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowy o dzieło: od 1 stycznia obowiązek ich zgłaszania do ZUS

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 13:12
Od dziś przedsiębiorcy mają obowiązek zgłoszenia do ZUS zawieranych umów o dzieło. Można się z niego wywiązać, wysyłając podstawowe dane o zawartej umowie za pomocą internetowej Platformy Usług Elektronicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mały ZUS plus". Kto może korzystać z ulgi w 2021 roku?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 15:12
To ważna informacja dla osób, które korzystały lub chcą korzystać z ulgi "mały ZUS plus". W tym roku można ją przedłużyć, natomiast ci, którzy chcą z niej skorzystać po raz pierwszy - muszą to zgłosić.
rozwiń zwiń