X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Po przerwie roboty ruszają na nowo

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 09:17
Mróz przystopował na chwilę układanie betonowych warstw konstrukcji nawierzchni, ale od poniedziałku roboty znów ruszyły - poinformowała Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Jednak - jak zastrzegła - zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku S2 POW wynosi ok. 89 proc. Kierowcy - według planów - pojadą tunelem w II kwartale 2021 roku.
Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy
Budowa Południowej Obwodnicy WarszawyFoto: GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Po tym, jak pogoda pozwoliła wrócić do oczekiwanego tempa prac, układane są jednak nie tylko betonowe warstwy konstrukcji nawierzchni. W tunelu pod Ursynowem, w ciągu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy, montowane są również betonowe okładziny ścian oraz wyposażenie techniczne obiektu.

drogi budowa free1200.jpg
Ile kilometrów dróg zbudowała GDDKiA tej zimy? Opublikowano najnowsze dane

Kruszenie betonu i kładzenie nawierzchni

"Maszyna i obsługujący nią pracownicy mozolnie wędrują południową nitką tunelu od zachodniego do wschodniego portalu, pracując 24 godziny na dobę. Zostawiają za sobą białą nitkę na połowie szerokości nawy tunelu, na którą po kilkunastu godzinach wkraczają maszyny z obrotowymi szczotkami do odkrywania kruszywa w betonowej nawierzchni" - czytamy w komunikacie.

Kolejnym etapem jest nacinanie nawierzchni specjalnymi piłami do betonu. "Kombajn do układania nawierzchni przejdzie przez 2300 m południowej nawy tunelu i następnie wjedzie do nawy północnej. Pod koniec stycznia br. położono w niej około 1 km betonowej nawierzchni na połowie szerokości jezdni i teraz położony zostanie brakujący odcinek. Kombajn do układania betonu przejdzie jeszcze raz przez obie nawy, układając nawierzchnię na pozostałej szerokości jezdni" - wyjaśnia GDDKiA.
Jeśli chodzi o prace na powierzchni, to na obu węzłach trwa montaż wypełnień ekranów akustycznych, a na obiektach mostowych wykonywane są roboty wykończeniowe. Przy al. KEN, ul. Rosoła oraz na odcinku Rosoła - Cynamonowa wykonywane są roboty drogowe i brukarskie.

Tunel przejezdny w połowie roku

Jak podkreślono, zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku S2 POW to ok. 89 proc. "Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 roku. Powodem wydłużenia czasu na ukończenie była m.in. długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz proces zawierania umów z gestorami sieci. Kierowcy pojadą tunelem w II kwartale 2021 r., po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie" - poinformowała Dyrekcja.

PolskieRadio24.pl, PAP, GDDKiA, md

Czytaj także

Realizacja drogi ekspresowej S19. Podpisano umowę na budowę nowego odcinka trasy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 11:55
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację odcinka drogi S19 z Kuźnicy do Sokółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie będzie III linia metra. Miasto chce uruchomić ją już w 2028 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 11:07
Jak informuje stołeczny ratusz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o budowie trzeciej linii metra. W czwartek Rada Miasta ma zdecydować o przesunięciu pieniędzy na pierwszy etap prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kilometrów dróg zbudowała GDDKiA tej zimy? Opublikowano najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 07:30
Zakończyła się zimowa przerwa w inwestycjach drogowych. Formalnie trwa ona od 15 listopada do 15 marca. Łagodne zimy w ciągu kilku ostatnich lat sprawiły, że budowa dróg w ogóle nie była przerywana. Nie inaczej było także w tym sezonie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sporządziła podsumowanie zimowych prac.
rozwiń zwiń