X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska kolejny miesiąc na pozycji lidera. Mamy najniższe bezrobocie w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 11:11
Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w marcu, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 3,1 proc., tak jak w lutym. Dobre wyniki naszego kraju utrzymują się od grudnia 2020, gdy bezrobocie w Polsce według Eurostat wynosiło 3,2 proc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Daniel Dmitriew

Stopa bezrobocia w strefie euro w marcu 2021 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,1 proc., wobec 8,2 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 8,3 proc. – poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 8,3 proc.

Z kolei przeciętna stopa bezrobocia w krajach UE wyniosła 7,3 proc., wobec 7,4 proc. w poprzednim miesiącu.

PRACA.jpg
Polska drugi raz z rzędu z najniższym bezrobociem w UE. Eurostat podał dane za luty

W Polsce, stopa bezrobocia według metodologii Eurostatu, wyniosła 3,1 proc., co oznacza, że liczba bezrobotnych w marcu zmniejszyła się do 534 tys. osób. W lutym było ich 540 tys.


Przypomnijmy, że kilka dni temu Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informowało, iż wydajność pracy w przemyśle w okresie styczeń-marzec 2021 r. wzrosła o 9,7 proc. rok do roku, przy wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 6,1 proc.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Polska na drugim miejscu w UE pod względem najniższego bezrobocia. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:38
W grudniu 2020 roku krajem UE z najniższym bezrobociem były Czechy - 3,1 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Polska, gdzie bezrobocie wyniosło 3,3 proc. Średnia w UE to 7,5 proc. - wynika z danych Eurostatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska wyprzedziła Czechy i ma najniższe bezrobocie w UE. Są nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 14:50
Z najnowszych danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w styczniu w naszym kraju bez pracy było 3,1 procent rodaków. Bezrobocie w całej Unii było na poziomie 7,3 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: Polska może stać się miejscem, do którego będzie się przyjeżdżało w poszukiwaniu pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 11:48
- W Unii Europejskiej największym problemem rynku pracy jest bezrobocie ludzi młodych. Nasza stopa bezrobocia może w perspektywie czasu skutkować tym, że będziemy miejscem, do którego będzie się przyjeżdżało i poszukiwało pracy, nawet jeśli nie będzie ona jeszcze tak dobrze płatna, jak w innych krajach UE - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista.
rozwiń zwiń