X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR do końca maja zbiera wnioski

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 08:29
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie grup i organizacji producentów. Wsparcie skierowane jest do nowych grup, uznanych za producentów rolnych od 18 sierpnia 2020 roku na podstawie ustawy z 15 września 2000 roku.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay
Posłuchaj
03:08 PR1_AAC 2021_05_11-06-33-29.mp3 Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR do końca maja zbiera wnioski (Tomasz Matusiak/PR1)

Jak wyjaśnia prezes ARiMR Halina Szymańska, aby uzyskać status uznania w pierwszej kolejności podmiot, który zrzesza rolników, musi uzyskać osobowość prawną, z czym wiąże się zarejestrowanie się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku w regionalnym oddziale ARiMR o uznanie za grupę producentów rolnych lub organizację producentów. Trzeba do niego dołączyć biznesplan.

- Dopiero po uzyskaniu statusu uznania grupa czy organizacja może złożyć wniosek o pomoc finansową - wskazuje Halina Szymańska.

rolnictwo free1200.jpg
Nawet 60 tys. zł na restrukturyzację gospodarstwa rolnego. W ARiMR trwa nabór wniosków

Nie wszystkie grupy i organizacje mogą się starać o wsparcie w ramach tego działania.

- Ta pomoc nie jest przeznaczona dla podmiotów zrzeszających producentów drobiu czy też dla podmiotów wytwarzających wyroby z mięsa drobiowego i jego podrobów. Z tego wsparcia nie mogą też skorzystać producenci owoców i warzyw - mówi prezes ARiMR.

Posłuchaj
03:02 [ PR1]PR1 (mp3) 12 maj 2021 12_49_53.mp3 Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR do końca maja zbiera wnioski (skrót audycji/PR1)

Tworzenie większych grup się opłaca

Obecnie w ramach wykorzystania w ramach budżetu PROW 2014-2020 na to działanie jest około 57 milionów złotych. Halina Szymańska podkreśla, że tworzenie grup i organizacji producentów przynosi realne korzyści i daje przewagę nad indywidualnymi rolnikami. Po pierwsze - wskazuje - można w ten sposób ograniczyć produkcji, a po drugie - grupy łatwiej mogą wynegocjować korzystne dla siebie ceny niż indywidualny rolnik.

Wsparcie można przeznaczyć na przykład na zakup maszyn, nawozów czy środki ochrony roślin.

Wnioski o wsparcie można składać do 31 maja w oddziałach ARiMR, pocztą lub elektronicznie za pomocą platformy ePUAP.

Pomoc finansowana jest z budżetu PROW na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR GOSPODARKA

Czytaj także

Nawet 60 tys. zł na restrukturyzację gospodarstwa rolnego. W ARiMR trwa nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 10:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w "Restrukturyzację małych gospodarstw". - O wsparcie finansowe może starać się rolnik posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK chce wzmocnić pozycję producentów żywności w relacjach z dużymi sieciami handlowymi. Oto plan

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 12:40
Umowa między rolnikiem i odbiorcą jego produktów rolnych musi zawierać cenę oraz zasadę jej obliczania, a podstawowy termin płatności nie powinien przekroczyć 30 dni - uważa prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: dzięki środkom z KPO chcemy rozwinąć polskie przetwórstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 10:00
W Krajowym Planie Odbudowy zabezpieczamy środki finansowe na rolnictwo np. na rozwój przetwórstwa, chcemy przywrócić możliwość przetwórstwa w małych i średnich gospodarstwach i zadbać, by rozwijało się ono w sposób zrównoważony - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń