X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Uszczelnienie VAT-u w handlu internetowym. Sejm zaczyna pracę nad przepisami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 08:28
Dziś Sejm rozpocznie prace nad pakietem VAT e-commerce. Jego celem jest uszczelnienie VAT w sektorze handlu elektronicznego i importu tzw. małych przesyłek do Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PIXABAY

- Proponowane rozwiązania ułatwią rozliczanie VAT od sprzedaży towarów i usług konsumentom w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej - mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik. Jak dodaje, pakiet ma na celu uszczelnienie systemu poprzez zagwarantowanie, że każda przesyłka pochodząca z kraju spoza UE będzie musiała być obłożona VAT-em. Pozwoli to chronić europejskich sprzedawców przed nie zawsze uczciwą konkurencją, np. ze strony chińskich platform e-commerce.

shutterstock podatki rachunki 1200 1200.jpg
Chcesz uciec z podatkami do Czech? Resort finansów ostrzega: to może przynieść odwrotny skutek

Nowe przepisy poprawią konkurencyjność europejskich przedsiębiorców.

- To pakiet bardzo oczekiwany przez polską branżę e-commerce, która od lat podkreślała ułomność unijnego systemu w zderzeniu z konkurencją krajów trzecich. Mam nadzieję, że uda się go szybko wdrożyć. To sprawa bardzo istotna dla państwa, bo to są wpływy rzędu 100 mln zł miesięcznie, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców - mówi Michał Kanownik.

Załatwianie spraw w jednym punkcie

Doradca podatkowy w firmie Infakt Piotr Juszczyk wskazuje, że szykują się duże zmiany dla firm, które prowadzą transgraniczną sprzedaż przez internet. Po pierwsze, nie będą one musiały się już rejestrować w każdym kraju członkowskim, do którego chcą wysyłać swoje produkty - teraz wszystkie formalności związane z VAT załatwią w jednym punkcie. Po drugie - stawka podatku za każdym razem będzie naliczana zgodnie z zasadami kraju konsumenta, co likwiduje nierówne traktowanie transakcji wewnątrzunijnych i tych spoza UE.

Planowany termin wejścia w życie pakietu to 1 lipca.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

"Obejmie wszystkich podatników". Wiceminister finansów o wyższej kwocie wolnej od podatku

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 12:41
Kwota wolna w wysokości 30 tys. zł dotyczyć będzie wszystkich podatników, jej wysokość nie będzie spadać wraz z rosnącym dochodem - zapewnił wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To sprawiedliwa zmiana". Premier o rozwiązaniach podatkowych zawartych w programie Polski Ład

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 21:16
- Podniesienie kwoty wolnej od podatku będzie kosztowało budżet państwa i samorządy ok. 22 mld zł, inne wydatki zaplanowane w Polskim Ładzie to dodatkowe 20-30 mld zł, więc w zależności od roku musimy znaleźć finansowanie na ok. 2 proc. PKB - mówił w poniedziałek podczas sesji "Q&A" na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w podatkach. Tejchman: strategicznie dobry ruch premiera i jego rządu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:10
- Założenia zmian podatkowych są dobre i potrzebne, mogą bowiem wyeliminować patologie z rynku pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był też Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń