X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Północna obwodnica Krakowa będzie odporna na powodzie. To część drogi S7

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:40
-Budowana północna obwodnica Krakowa będzie miała wspólne uzgodnienia środowiskowe z polderem przeciwpowodziowym, który powstaje nieopodal - zapowiedział wizytujący budowę premier Mateusz Morawiecki. To nie jedyna dobra informacja dla mieszkańców Małopolski i Podkarpacia. Dziś nowy odcinek trasy S19 połączył oba brzegi rzeki San.
premier Morawiecki na budowie obwodnicy Krakowa
premier Morawiecki na budowie obwodnicy KrakowaFoto: KancelariaPremiera/twitter

Premier przypomniał, że przebieg północnej obwodnicy Krakowa został - przynajmniej w części - wyznaczony w latach 70-tych, ale przez długie dziesięciolecia mieszkańcy nie mogli się doczekać tej inwestycji.

Powstająca droga, to domkniecie ringu krakowskiego z drogą S7 na północ do Warszawy, ale także odciążenie ruchu tranzytowego dla mieszkańców Krakowa - przypomniał.

Trasa będzie odporna na powodzie

Premier podkreślił, że to strategiczna inwestycja, a jego obecność na budowie ma związek z weekendowymi podtopieniami w Małopolsce.

-Będzie ona przebiegać nad suchym zbiornikiem retencyjnym, przeciwpowodziowym, budowanym i konstruowanym na wszelki wypadek. Połączenie tych dwóch inwestycji - dziś, po tych trudnych dniach weekendowych dla Małopolski, kiedy tyle ulew, burz błyskawicznych, nagłych zdarzeń powodziowych dotknęło w dramatyczny sposób mieszkańców Małopolski - jest myślę dobrym podsumowaniem inwestycji w ramach Polskiego Ładu - powiedział premier.

-Ta wielka inwestycja - stoimy tutaj dosłownie na tunelu, który będzie służył mieszkańcom już wkrótce - natomiast właśnie nieopodal, jeśli dobrze rozpoznaję kilometr stąd, będziemy mieli nową dużą inwestycję retencyjną - stwierdził szef rządu.

-Łączymy w taki sposób wszystkie elementy zgód środowiskowych, żeby z jednej strony zapobiegać powodziom, a z drugiej strony ułatwiać ruch komunikacyjny mieszkańcom i przedsiębiorcom - podkreślił premier.

Nowe odcinki drogi ekspresowej S19

Połączone zostały obie nitki mostu nad Sanem, który powstaje w ramach budowanego odcinka drogi ekspresowej S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem – poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus. Zabetonowany został zwornik na lewej jezdni mostu, czyli lewobrzeżny nawis został połączony z prawobrzeżnym.

Most ma długość ok. 400 m i będzie częścią budowanej na Podkarpaciu drogi ekspresowej S19.
Szerokość koryta Sanu w miejscu, gdzie powstał most wynosi od 110 do 120 m.

Most na rzece San powstaje w ramach budowy ok. 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem. Zaawansowanie robót wynosi 70 proc. Wykonawcą prac jest firma Mosty Łódź. Wartość kontraktu to ponad 280 mln zł. Odcinek ma być gotowy pod koniec br.

Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo długość ok. 169 km. Do tej pory oddano do ruchu ponad 30 km, ponad 64 km jest w realizacji, a ok. 74 w przygotowaniu.


droga w budowie free.jpg
Premier o Via Carpatii: to będzie oś gospodarcza wschodniej Polski

S19 to część Via Carpatii

S19 będzie przebiegać od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Połączy województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

Droga ta będzie w Polsce częścią szlaku Via Carpatia. Trasa ta ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Szlak ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.


Droga 3 twitter - GDDKiA.jpg
Powstanie ponad 20 kilometrów trasy ekspresowej S19, która jest częścią Via Carpatii

PR24/IAR/PAP/sw


Czytaj także

Ile nowych autostrad i dróg ekspresowych powstanie jeszcze w tym roku? Minister infrastruktury wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 12:00
- Na drogach krajowych realizowanych jest ponad 110 inwestycji i w tym roku mamy nadzieję oddać do użytkowania ok. 400 km dróg szybkiego ruchu - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na antenie TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziś są dostępne dla kierowców nowe odcinki trasy Via Baltica

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 17:00
Od środy 14 lipca, kierowcy mogą  korzystać z 17-km odcinka Śniadowo-Łomża Południe (Podlaskie) budowanej drogi S61 Via Baltica - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
rozwiń zwiń