X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Amerykańsko-niemieckie porozumienie ws. Nord Stream 2. Naimski: to jest inwestycja, która podważa zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:10
- Nord Stream 2 to element rosyjskiej polityki dezintegracji struktur Zachodu, należy poważnie zastanowić się w jaki sposób wzmacniać bezpieczeństwo - ocenił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
Piotr Naimski
Piotr NaimskiFoto: Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC

Według Piotra Naimskiego opublikowane w środę amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie Nord Stream 2, praktycznie pozwala Niemcom i Rosjanom na ukończenie tej inwestycji, podważającej zaufanie między sojusznikami i partnerami na Zachodzie.

1200_Putin_Forum.jpg
Niemieckie media: Putin wykorzystuje Nord Stream 2 do "wychowywania" Ukrainy

- To jest inwestycja, która podważa zaufanie wśród sojuszników w NATO i wśród partnerów w UE. W tym sensie jest narzędziem rosyjskiej polityki, prowadzącej do dezintegracji tych struktur Zachodu - podkreślił Piotr Naimski.

- Można mieć wrażenie, że amerykańska administracja poświęca wiele rzeczy, aby polepszyć swoje stosunki z Niemcami - dodał.

"Niekoordynowana współpraca rosyjsko-niemiecka"

Zgodnie z porozumieniem USA i Niemiec, Berlin podejmie działania, w tym prowadzące do sankcji, jeżeli Rosja spróbuje użyć energii jako broni lub dokona dalszych aktów agresji przeciwko Ukrainie, Niemcy mają też wykorzystać wszelkie możliwe środki nacisku, by doprowadzić do przedłużenia - na okres do 10 lat - wygasającej w 2024 umowy Ukrainy z Rosją o tranzycie gazu. Berlin ma też zainwestować w ukraiński sektor energetyczny i wesprzeć Inicjatywę Trójmorza.


Zdaniem Piotra Naimskiego, warto przy okazji tego problemu zastanawiać się nad tym, jak niwelować negatywne skutki "niekoordynowanej współpracy rosyjsko-niemieckiej", czy przeciwdziałać nim poprzez pozytywne działania wewnątrz NATO.

- Współpraca, której wyrazem jest Nord Stream powoduje deficyt bezpieczeństwa w regionie wschodniej Europy - podkreślił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Otwarte pole do współpracy

- Uważam, że to ten moment, kiedy należy się poważnie zastanowić, w jaki sposób wzmacniać bezpieczeństwo w regionie wobec agresywnych rosyjskich demonstracji. To jest otwarte pole do współpracy miedzy partnerami w Europie, ale i z USA - zaznaczył.


Piotr Naimski spotkał się w Warszawie z wysłannikiem departamentu stanu USA Derekiem Cholletem. Jak zaznaczył, spotkanie dotyczyło projektów energetycznych, m.in. współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej.

- Potwierdziliśmy, że realizacja polsko-amerykańskiej umowy międzyrządowej w dziedzinie energetyki jądrowej jest w toku - poinformował.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Niemieckie media: Putin wykorzystuje Nord Stream 2 do "wychowywania" Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 16:43
"Kontrowersyjny rurociąg Nord Stream 2 będzie odgrywał ważną rolę w europejskiej podróży prezydenta USA Joe Bidena. Przede wszystkim rząd niemiecki musi wyjaśnić, jaki jest jego stosunek do Rosji" - pisze niemiecki dziennik "Handelsblatt", wskazując, że NS2 jest "narzędziem wychowawczym" Rosji wobec Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaliśmy spółkę, która będzie zarządzała polską energetyką jądrową

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 10:54
Polskie Elektrownie Jądrowe - tak będzie nazywać się podmiot, który zajmie się budową i eksploatacją polskiej energetyki jądrowej - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza elektrownia atomowa w Polsce ruszy w 2033 r. Naimski wskazał jej lokalizację

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 09:38
- Elektrownia atomowa w Polsce powstanie na Pomorzu Gdańskim - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski. Zgodnie z planami rządu, budowa elektrowni atomowej ma zostać ukończona w 2033 roku.
rozwiń zwiń