X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wzrasta liczba przedsiębiorców i ubezpieczonych. ZUS podał statystyki

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 14:29
Pomimo pandemii wzrasta liczba przedsiębiorców i ubezpieczonych, w tym cudzoziemców - informuje rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jak powiedział, liczba osób ubezpieczonych zarejestrowanych w ZUS na koniec października bieżącego roku wynosiła 15 milionów 746 tysięcy i była wyższa o prawie 262 tysiące w stosunku do lutego ubiegłego roku oraz wyższa o niemal 50 tysięcy w stosunku do września tego roku.

Posłuchaj
00:17 zebro.mp3 Paweł Żebrowski: liczba osób zarejestrowanych w ZUS wzrosła o prawie 262 tys. w stosunku do lutego zeszłego roku (IAR)

1200_banki_finanse_shutterstock.jpg
Ponad 80 proc. młodych Polaków korzysta z e-płatności i bankowości mobilnej. Znamy wyniki badania

Na wzrost liczby ubezpieczonych miał wpływ m.in. wzrost liczby pracowników o ponad 68 tysięcy - w stosunku do września br. o 40,2 tysiąca - oraz wzrost liczby prowadzących działalność gospodarczą o 97,6 tysięcy - wzrost o 1,1 tysiąca w stosunku do września tego roku.

- To oznacza, że nasze działania pomocowe, m.in. zwolnienie z opłacania składek i wypłata świadczeń postojowych, sprawdziły się - powiedział rzecznik ZUS.

Statystyki dużo mówią o polskiej gospodarce

Paweł Żebrowski podkreślił, że ZUS bardzo uważnie przygląda się tym danym, gdyż odzwierciedlają one sytuację gospodarczą w kraju. Przypomniał, że przedsiębiorcy nadal mogą korzystać z tarczy antykryzysowej. Zwrócił też uwagę na wzrost liczby ubezpieczonych cudzoziemców.

Posłuchaj
00:21 zebro2.mp3 Paweł Żebrowski: przybywa też ubezpieczonych cudzoziemców (IAR)

Jak poinformował, w październiku ich liczba wyniosła 871,7 tysiąca i wzrosła w stosunku do lutego 2020 roku o 201,5 tysiąca, a w stosunku do września 2021 r. - o 25,3 tysiąca.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Od 2022 roku zacznie działać system e-faktura. Zobacz, na czym będzie polegać

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 13:26
Już wkrótce, od 1 stycznia 2022 r., zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające Krajowy System e-Faktur. Nowe przepisy czekają tylko na podpis prezydenta i opublikowanie w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia pracowników przeciwko COVID-19. Jakie uprawnienia ma pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 17:45
Czy już wkrótce pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19, wyjaśniał w radiowej Jedynce Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy w Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słabsze nastroje polskich przedsiębiorców. Najbardziej poprawiła się sytuacja mikrofirm

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 10:41
Miesięczny Indeks Koniunktury, opracowywany przez PIE i BGK, spadł w listopadzie o 2,9 pkt. - głównie ze względu na negatywne zmiany w wartości sprzedaży i liczbie nowych zamówień. Najbardziej poprawiła się sytuacja mikrofirm.
rozwiń zwiń