X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dopłaty do hektara powyżej średniej UE. Premier: dbamy o interesy polskich rolników jak nigdy dotąd

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 12:41
- Od 2022 r. dla ponad 90 proc. gospodarstw rolnych średnie dopłaty do hektara przewyższą średnią unijną - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Rada Unii Europejskiej formalnie przyjęła na początku grudnia Wspólną Politykę Rolną na lata 2023-2027.
Na początku grudnia Rada UE formalnie przyjęła Wspólną Politykę Rolną na lata 2023-2027.
Na początku grudnia Rada UE formalnie przyjęła Wspólną Politykę Rolną na lata 2023-2027.Foto: shutterstock.com/Somchai_Stock

"Dbamy o interesy polskich rolników jak nigdy dotąd" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że od 2022 r. "dla ponad 90 proc. wszystkich gospodarstw rolnych średnie dopłaty do ha przewyższą średnią unijną!".

Polityka sprawiedliwa i bardziej ekologiczna

Na początku grudnia Rada UE formalnie przyjęła Wspólną Politykę Rolną (WPR) na lata 2023-2027. Nowe przepisy torują drogę polityki "sprawiedliwszej, bardziej ekologicznej i w większym stopniu opartej na wynikach WPR".

Jednym z kluczowych elementów nowej polityki jest wprowadzenie planów strategicznych na szczeblu państw członkowskich. Rządy krajowe mogą dzięki temu dostosować przepisy WPR do potrzeb społeczności rolniczych we współpracy z władzami lokalnymi i odpowiednimi zainteresowanymi stronami.

"Interesy polskich rolników będą dobrze zaopiekowane"

W ramach WPR jedną czwartą płatności bezpośrednich przeznaczono na ekologiczne praktyki rolne. Państwa członkowskie mają czas do 1 stycznia 2022 r. na przedłożenie projektów planów strategicznych, po czym Komisja rozpocznie proces oceny tych planów i przekazywania informacji zwrotnych. Nowa WPR wejdzie w życie w 2023 r. i będzie obowiązywać do 2027 r. Wspólna polityka rolna to około jednej trzeciej budżetu UE.O przyjęciu przez rząd Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 premier Morawiecki poinformował w połowie grudnia. Mówiąc o nim, stwierdził, że "interesy polskich rolników będą bardzo dobrze zaopiekowane".

Budżet Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 to ponad 25 mld euro.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Unijny komisarz do spraw rolnictwa: głównym założeniem nowej polityki rolnej UE będzie Zielony Ład

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 17:26
Unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski poinformował, że nowa Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej, w tym Zielony Ład, wejdą w życie od początku 2023 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma Wspólnej Polityki Rolnej. UE będzie wspierać praktyki przyjazne środowisku

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:45
Parlament Europejski poparł reformę polityki rolnej. Nowe przepisy mają promować małe i średnia gospodarstwa, w tym przede wszystkim rolników, którzy stosują praktyki przyjazne środowisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. Ważny termin dla ubiegających się o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 15:05
Od 30 listopada można ubiegać się o wsparcie na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. ARiMR przyjmuje dokumenty do 29 grudnia br. Z pomocy mogą skorzystać rolnicy lub ich małżonkowie oraz domownicy.
rozwiń zwiń