X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będą rekompensaty dla spółek sprzedających gaz po cenach taryfowych. Rząd apeluje do Tuska o współpracę

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 15:58
Przygotowywany przez rząd projekt ustawy przewiduje rekompensatę dla ponoszących koszty sprzedaży gazu po cenach taryfowych - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że rząd zaapelował do szefa EPL Donalda Tuska o pomoc w reformie systemu handlu uprawnieniami do emisji.
Wszystkie wspólnoty mieszkaniowe mogą stosować taryfy zatwierdzane przez URE dla gospodarstw domowych.
Wszystkie wspólnoty mieszkaniowe mogą stosować taryfy zatwierdzane przez URE dla gospodarstw domowych.Foto: Vova Shevchuk/Shutterstock

Jak mówił o projekcie Piotr Müller, zgodnie z aktualnymi przepisami wszystkie wspólnoty mieszkaniowe mogą stosować taryfy zatwierdzane przez URE dla gospodarstw domowych, ale w przygotowywanej ustawie będzie zapisana "pewnego rodzaju automatyzacja" tego mechanizmu.

Ustawa na następnym posiedzeniu Sejmu

- Będzie też zapisany mechanizm refinansowania, kompensacyjny dla spółek, które ponoszą koszty stosowania cen taryfowych - dodał rzecznik rządu.

Jak zaznaczył, "chcielibyśmy, aby ta ustawa na następnym posiedzeniu Sejmu została przyjęta". Nie wykluczył, że rządowe propozycje pojawią się w Sejmie w formie projektu poselskiego.

Piotr Müller oświadczył również, że jedną z przyczyn wysokich cen energii jest szantaż energetyczny Rosji, która chciałaby otworzyć gazociąg Nord Stream 2. Jako drugą ważną w Polsce składową wysokich cen wskazał koszt uprawnień do emisji CO2.

EPL ma ważną rolę do odegrania

Rzecznik rządu stwierdził, że Polska domaga się "zdecydowanej reformy systemu handlu emisjami", i taki wniosek skierowała do Komisji Europejskiej. Jak dodał, rząd przygotował list do przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska z prośbą o wsparcie, ponieważ EPL "ma ważną rolę do odegrania przy reformie systemu, który przekłada się na ceny na rachunkach konsumentów".

- Apelujemy do przewodniczącego Tuska, aby wsparł te działania, które realizuje pan premier Mateusz Morawiecki ponad politycznymi podziałami - oświadczył rzecznik rządu.PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Michał Perzyński o podwyżkach cen energii: mają związek z odbiciem europejskiej gospodarki po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 12:17
- Podwyżka cen energii jest bezpośrednio związana z odbiciem gospodarki europejskiej po pandemii COVID-19. Zadziałały tu odwieczne prawa wolnego rynku, popytu i podaży - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Perzyński, publicysta biznesalert.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny gazu: UOKiK bierze pod lupę praktyki cenowe Gazpromu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 18:34
Co w sprawie rosnących cen gazu może zrobić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, mówił jego prezes Tomasz Chróstny.
rozwiń zwiń