X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Saudi Aramco, MOL 417, Unimot. PKN Orlen sprzedaje aktywa i zdradza szczegóły transakcji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 12:10
Saudi Aramco kupi udziały w rafinerii Lotosu, MOL 417 stacji Lotosu, a Unimot - bazy paliw. PKN Orlen poinformował o podpisanych umowach, wynikających z wdrożenia środków zaradczych Komisji Europejskiej.
PKN Orlen poinformował o podpisanych umowach, wynikających z wdrożenia środków zaradczych Komisji Europejskiej.
PKN Orlen poinformował o podpisanych umowach, wynikających z wdrożenia środków zaradczych Komisji Europejskiej.Foto: PaulSat / Shutterstock.com

PKN Orlen ujawnił informacje o zgodzie na zawarcie umów dotyczących wdrażania środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli nad Grupą LOTOS SA.

Orlen przejmie stacje paliw na Słowacji oraz Węgrzech

Zarząd Spółki wyraził zgodę na zawarcie umów z następującymi partnerami:

  • w zakresie rynku produkcji paliw, działalności hurtowej oraz paliwa lotniczego: Aramco Overseas Company B.V. z siedzibą w Hadze (Holandia);
  • w zakresie rynku asfaltów i logistyki paliw: Unimot Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie;
  • w zakresie rynku biokomponentów: Rossi Biofuel Zrt. z siedzibą w Komárom (Węgry);
  • w zakresie rynku działalności detalicznej: MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company z siedzibą w Budapeszcie (Węgry).

Ponadto Zarząd Spółki wyraził zgodę na zawarcie przez Spółkę umowy ramowej, w wyniku której podmioty należące do Grupy Kapitałowej Orlen nabędą od MOL Plc. aktywa związane z prowadzeniem stacji paliw na Słowacji oraz Węgrzech.

Cena jaką PKN Orlen ma zapłacić za 144 stacje na Węgrzech i 41 stacji na Słowacji to ok. 229 mln euro.

"Saudi Aramco nie idzie z trendami, ale je wytycza"

- PKN Orlen podpisał z saudyjską firmą trzy strategiczne umowy. To umowa ramowa w obszarze analiz i inwestycji w petrochemię, umowa o współpracy w badaniach i rozwoju oraz kontrakt długoterminowy na dostawy ropy - poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Saudi Aramco będzie strategicznym partnerem, który obejmie 30 proc. wydzielonej Rafinerii Gdańskiej, hurt i obszar paliwa lotniczego. Prezes PKN Orlen powiedział, że partner PKN Orlen przy przejmowaniu Lotosu - Saudi Aramco wyznacza trendy na rynkach, to największy producent ropy na świecie i lider nowoczesnej petrochemii.

- Saudi Aramco nie idzie z trendami, ale je wytycza. To największy producent ropy na świecie, lider rozwoju nowoczesnej petrochemii, ma dostęp do nowoczesnych technologii, tysiące patentów, bazę badawczo rozwojową na całym świecie - podkreślił szef Orlenu.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Połączenie PKN Orlen, PGNiG i Lotosu. Energetyczny gigant zaczyna nabierać realnych kształtów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 12:11
Powstanie jednego z największych koncernów energetycznych w Europie – giganta stworzonego z połączenia PKN Orlen, Lotosu i PGNiG – przybiera realne kształty. - PGNiG chce już współpracować z koncernem z Płocka, a pierwsze projekty obejmują blok gazowy w Ostrołęce oraz rozwój biogazowni - poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko duży koncern może się utrzymać na rynku". Daniel Obajtek o przejęciu Lotosu i PGNiG

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:38
- Pomorze nie straci na fuzji Lotosu i Orlenu, to szansa na nowe inwestycje i rozwój. Jeżeli nie wchłonęlibyśmy Lotosu, to w ciągu 6-10 lat przestałby on istnieć - powiedział szef płockiego koncernu Daniel Obajtek. Dodał, że wpływy z podatków nadal będą trafiać do lokalnego budżetu. Nie będzie też zwolnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. Do 14 stycznia Komisja Europejska czeka na dokumenty

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:40
Do 14 stycznia 2022 r. PKN Orlen ma przedstawić Komisji Europejskiej dokumenty związane z przejęciem Lotosu, w tym umowy sprzedaży aktywów wskazanych przez Komisję. Określone w lipcu 2020 r. przez KE działania umożliwiające Orlenowi transakcję przejęcia Lotosu to m.in. zbycie 30 proc. udziałów w rafinerii tej spółki wraz z dużym pakietem praw zarządczych.
rozwiń zwiń