more_horiz
Gospodarka

Bezpłatne narzędzia dla startupów. Orlen Skylight Accelerator rozpoczyna współpracę z Microsoftem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 14:03
PKN Orlen zawarł porozumienie rozpoczynające współpracę między Orlen Skylight Accelerator a Microsoft Founders Hub 101. Startupy uczestniczące w programie koncernu uzyskają bezpłatny dostęp do narzędzi i zasobów Microsoftu, a także wsparcie ekspertów tej firmy.
Na uruchomiony w lipcu 2021 r. program Orlen Skylight Accelerator wpłynęło dotychczas 260 zgłoszeń, z czego 30 od podmiotów zagranicznych.
Na uruchomiony w lipcu 2021 r. program Orlen Skylight Accelerator wpłynęło dotychczas 260 zgłoszeń, z czego 30 od podmiotów zagranicznych.Foto: Sergey Nivens/Shutterstock.com

Dzięki programowi akceleracyjnemu Orlen Skylight Accelerator uczestniczące w nim młode technologiczne firmy z Polski i zagranicy mają możliwość współpracy ze spółkami z Grupy Orlen i realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych. Partnerstwa z dostawcami technologii mają dodatkowo uatrakcyjniać ofertę programu.

Nowy program amerykańskiego giganta

- Prowadzony przez nas program akceleracyjny dodatkowo uatrakcyjniają partnerstwa z technologicznymi liderami, takimi jak Microsoft. Dzięki temu jeszcze więcej startupów może poszerzać swoją wiedzę w zakresie najnowocześniejszych narzędzi IT wspierających rozwój biznesu. Pozyskanie globalnych partnerów ułatwia też przygotowanie rozwiązań w taki sposób, aby dokonywać szybszej komercjalizacji i skalowania oferowanych technologii - oceniła Patrycja Panasiuk, zastępca dyrektora wykonawczego obszaru strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich PKN Orlen.

W ramach porozumienia o współpracy Orlen Skylight Accelerator z Microsoft Founders Hub 101 startupy korzystające z akceleratora PKN Orlen uzyskają dostęp do pakietu korzyści oferowanych przez nowy program amerykańskiego giganta technologicznego. Obejmuje on m.in. pełne subskrypcje Microsoft Azure, Microsoft 365, PowerApps i GitHub, a także zewnętrznych usług w rodzaju Open.ai.Ponad 600 mentorów Microsoftu

Uczestnicy Orlen Skylight Accelerator zyskają także dostęp do ponad 600 mentorów Microsoftu oraz kontakt z zespołem oferowania rozwiązań w wirtualnych sklepach i katalogach Co-Sell.

- Współpraca z PKN Orlen to przykład sojuszu, w którym zależy nam na jak najbardziej efektywnym działaniu z organizacjami z Polski w kontekście realnych wyzwań największych sektorów gospodarki oraz innowacji tworzonej przez spółki z naszego kraju, regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz świata - powiedział Łukasz Foks z zespołu regionalnego Microsoft CEE.

Zwrócił uwagę, że PKN Orlen jest organizacją, która posiada własne programy akceleracyjne, korporacyjny fundusz Venture Capital, jak i szereg spółek własnych, które umożliwiają wdrożenie rozwiązań startupów.

Budżet programu to 4,5 mln zł

Zgodnie z podanymi przez koncern informacjami o dotychczasowych rezultatach uruchomionego w lipcu 2021 r. programu Orlen Skylight Accelerator w ramach 4 z 11 rund akceleracyjnych zaplanowanych do 2023 r. przedstawiono dotąd 70 wyzwań technologicznych i biznesowych odpowiadających na aktualne potrzeby biznesowe PKN Orlen.

W tym czasie wpłynęło 260 zgłoszeń, z czego 30 od podmiotów zagranicznych. Do pilotażowych wdrożeń wybrano 14 startupów, m.in. w obszarach: automatyzacji procesów na stacjach paliw, recyklingu, rozwiązań internetu rzeczy w logistyce czy sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych. Budżet całego programu to 4,5 mln zł.

Kolejna, piąta runda akceleracyjna planowana jest na początek czerwca.

PR24.pl, PAP, DoS

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem