Nasza gospodarka ma się dobrze
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych ogłosiło, że wskaźnik wyprzedzający koniunkturę wzrósł w listopadzie o 0.3 pkt. proc. w stosunku do notowań z października.
2011-11-29, 14:01
Wskaźnik informuje z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce. Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych podkreśla, że choć w ostatnich dwóch miesiącach nastąpiła poprawa wskaźnika, to w gospodarce dominują tendencje stagnacyjne. Nie pojawia się jednak zagrożenie recesją, a jedynie osłabienie dotychczasowych tendencji wzrostowych.
Do wzrostu wskaźnika w największym stopniu przyczyniła się poprawa ocen menedżerów przedsiębiorstw na temat ogólnej sytuacji kraju i jego perspektyw w najbliższych miesiącach. Mimo to wśród przedsiębiorców dominują negatywne nastroje, o czym świadczy przewaga odsetka menedżerów, którzy spodziewają się dalszego pogarszania się sytuacji gospodarczej w kraju.
IAR,ab
REKLAMA