more_horiz
Gospodarka

Pula na produkcję w szklarniach i tunelach foliowych. 600 tys. ton węgla trafi do rolników

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 18:18
600 tys. ton węgla zostanie przeznaczone przede wszystkim dla rolników produkujących w szklarniach i tunelach foliowych - wyjaśnił wicepremier Henryk Kowalczyk
600 tys. ton węgla ma trafić do polskich producentów rolnych.
600 tys. ton węgla ma trafić do polskich producentów rolnych.Foto: Pixabay/CC/ecoyou

Wcześniej szef MAP Jacek Sasin poinformował, że polecił Polskiej Grupie Górniczej skierowanie takiej puli węgla dla polskich rolników.

Kowalczyk na początku września podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu informował, że resort rolnictwa przygotowuje rozwiązania, które mają pozwolić na szybsze kupno i dostarczanie węgla dla rolników produkujących w szklarniach.

Pula węgla dla producentów rolnych

- Rozmawiałem z premierem Sasinem i pojawiła się możliwość przekazania 600 tys. ton węgla rolnikom. Ta pula ma być przeznaczona przede wszystkim na produkcję rolną w szklarniach oraz tunelach foliowych - powiedział w środę wicepremier Henryk Kowalczyk.

Także w środę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin przekazał na Twitterze, że polecił Polskiej Grupie Górniczej (PGG) "skierowanie 600 tys. ton węgla dla polskich rolników".

- Jesteśmy zgodni, że w obliczu kryzysu energetycznego trzeba podejmować trudne i odpowiedzialne decyzje - relacjonował Sasin po rozmowie z szefem resortu rolnictwa.

Czytaj także:

PAP, akg/koz/kor