X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

ZUS nie podpisze umowy z IBM Polska. Przetarg unieważniony

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 14:29
Zarząd ZUS podczas poniedziałkowego posiedzenia podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na przebudowę platformy Mainframe. To oznacza, że nie zostanie podpisana umowa z wykonawcą wyłonionym w kwietniu, czyli z IBM Polska. – W postępowaniu niedochowane były standardy konkurencyjności, a realizacja umowy oznaczałaby zbyt wysokie koszty – informuje rzecznik ZUS.
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS Foto: Polskie Radio

Decyzja zarządu została podjęta po audycie segmentu IT i postępowań przetargowych w tym obszarze.

– Zewnętrzni eksperci zatrudnieni przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po analizie postępowania na zakup nowych serwerów, nowych macierzy i migrację podsystemu DB2 stwierdzili, że nie ma innej możliwości jak unieważnić to postępowanie – mówi agencji Newseria Biznes Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Postępowanie na modernizację platformy Mainframe zostało ogłoszone w grudniu ubiegłego roku. Rozstrzygnięcie na korzyść IBM Polska nastąpiło w kwietniu tego roku. Eksperci stwierdzili brak konkurencyjności w postępowaniu. Jak wyjaśnia Andrusiewicz, oznacza to, że preferowało ono jednego wykonawcę, czyli było niezgodne z Prawem zamówień publicznych.

– Brak konkurencyjności w tym postępowaniu oznacza także zbyt wysokie koszty, które poniósłby Zakład Ubezpieczeń Społecznych, realizując zawartą umowę. Eksperci zewnętrzni są zdania, że kwoty zaproponowane w tym postępowaniu znacznie przewyższają standardy rynkowe – mówi Wojciech Andrusiewicz.

Nowe scenariusze postępowania

Zapowiada, że decyzja w sprawie ogłoszenia nowego przetargu na modernizację infrastruktury Mainframe zostanie wkrótce podjęta i ogłoszona. Teraz ZUS przygotowuje nowe scenariusze postępowania w tym zakresie.

– Zapewniam, że do czasu wyłonienia nowego wykonawcy bądź nowych wykonawców w tym postępowaniu środowisko IT Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest bezpieczne i będzie bezpieczne. Żaden z naszych klientów nie musi się obawiać o bezpieczeństwo danych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i o bezpieczeństwo infrastruktury ZUS – podkreśla rzecznik Zakładu.

Newseria, awi

Zobacz więcej na temat: IBM Polska ZUS ZUS dla biznesu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waloryzacja w ZUS, a wyniki OFE. Kto wygrał?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 19:04
Do końca lipca można zdecydować, czy część naszej składki na ubezpieczenie społeczne trafi do Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy będzie przekazywana w całości do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OFE czy ZUS: ponad 120 tys. osób skorzystało z transferu. Następne okienko za cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 07:56
Ponad 120 tys. osób skorzystało z możliwości zdecydowania, czy części składki na ubezpieczenie społeczne trafi do Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy będzie przekazywana w całości do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dowiedziała się PAP w poniedziałek w ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi podejmujący po raz pierwszy pracę mogą wybrać tylko ZUS albo i OFE i ZUS

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 09:31
Osoby po raz pierwszy podejmujące pracę podobnie jak inni zatrudnieni podlegają ubezpieczeniom społecznym. Mogą zostać członkiem OFE albo całość składki emerytalnej gromadzić w ZUS-ie - przypomina rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń