X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Partnerstwo publiczno-prywatne

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 13:30
PPP - czyli partnerstwo publiczno-prywatne to współpraca przy przedsięwzięciach związanych z realizacją zadań podmiotów publicznych - w Polsce to najczęściej jednostki samorządu terytorialnego - i partnerów prywatnych, czyli przedsiębiorców.
Audio
  • Co to jest partnerstwo publiczno-prywatne, wyjaśnia dr Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Dr Rafał  Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak  Kordasiewicz
Dr Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & KordasiewiczFoto: Sylwia Zadrożna/PR

Cechą odróżniającą partnerstwo publiczno-prywatne od tradycyjnych form realizacji zadań publicznych jest między innymi kompleksowość działań partnera prywatnego. W PPP partner prywatny zarówno projektuje obiekt, jak też potem go buduje, finansuje i wreszcie przez wiele lat zarządza tą inwestycją. To, co ważne, zobowiązania z takiej umowy nie powiększają zadłużenia danej jednostki samorządu terytorialnego, a w efekcie państwowego długu publicznego.


Na świecie w ramach PPP realizuje się duże kontrakty transportowe i z zakresu ochrony środowiska, czyli budowę dróg, autostrad, portów i lotnisk oraz oczyszczalni ścieków. W Polsce są to najczęściej typowe inwestycje komunalne, związane z gospodarką wodno-ściekową, rewitalizacją, efektywnością energetyczną, sportem i rekreacją.

Do tej pory w naszym kraju zawarto około 100 umów o partnerstwie publiczno-prywatnym. Może ich być jednak więcej, tym bardziej, że w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 można włączać fundusze europejskie w projekty PPP.

Sylwia Zadrożna

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak