X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Elektroniczne zwolnienia lekarskie: kto obowiązkowo musi założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 15:15
Wszyscy płatnicy, którzy rozliczają składki za więcej niż 5 osób, muszą do 31 grudnia 2015 roku założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Ma to związek z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich.
Audio
  • Kto musi obowiązkowo do 31 grudnia 2015 roku założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wyjaśnia Marta Juśko z Departamentu Obsługi Klientów ZUS (Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Marta Juśko z Departamentu Obsługi Klientów ZUS
Marta Juśko z Departamentu Obsługi Klientów ZUSFoto: Polskie Radio

Pozostali płatnicy składek mogą taki profil utworzyć dobrowolnie. Jeśli się na to nie zdecydują, muszą do końca roku poinformować pisemnie swoich pracowników o konieczności dostarczania wydruku zwolnienia, w sytuacji gdy lekarz wystawi je w formie elektronicznej.

- Aby założyć profil na PUE, należy się zarejestrować. W tym celu na stronie www.zus.pl trzeba wypełnić elektroniczny formularz. Następnym krokiem jest potwierdzenie swojej tożsamości. Można to zrobić osobiście w jednostce ZUS. Osoby, które mają podpis elektroniczny mogą to zrobić już podczas rejestracji - wyjaśnia Marta Juśko z Departamentu Obsługi Klientów ZUS.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się założyć profil na portalu PUE, będą mieli nie tylko szybki dostęp do informacji o zwolnieniach lekarskich wystawionych pracownikom, ale także do danych np. o saldach składek na poszczególnych funduszach. Poprzez platformę można również składać wnioski, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi z ZUS. Oferuje ona również aplikację ePłatnik, stworzoną dla małych i średnich przedsiębiorców rozliczających składki za maksymalnie 100 ubezpieczonych.

Błażej Prośniewski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PUE dla przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 15:04
Z Platformy Usług Elektronicznych ZUS mogą korzystać nie tylko ubezpieczeni, ale także płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy. Po zalogowaniu się na stronę pue.zus.pl, w prawym górnym rogu należy odnaleźć zakładkę "płatnik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS dla BIZNESU: jak szybko zarejestrować nową firmę i pracowników

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 11:52
Osoba, która rozpoczyna działalność gospodarczą powinna złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy lub miasta na odpowiednim formularzu, ale można to też zrobić przez Internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczne konto w ZUS to udogodnienie dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 17:02
Platforma Usług Elektronicznych to nowoczesne usługi dla przedsiębiorców. PUE udostępnia nam on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje także możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków.
rozwiń zwiń