X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Tydzień Przedsiębiorcy: interaktywny ZUS, ale i szkolenia ułatwiają przedsiębiorcom działalność

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 07:15
Jak założyć działalność gospodarczą i prawidłowo ją prowadzić? Od 23 do 27 listopada we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbywa się Tydzień Przedsiębiorcy, podczas którego będzie można uzyskać wszystkie odpowiedzi.
Audio
  • Będziemy zachęcali do zakładania profili i opowiadali o tym, co wiąże się z wprowadzeniem od 1 stycznia 2016 roku elektronicznego zwolnienia lekarskiego czyli tzw. e-ZLA – wylicza gość Jedynki Paweł Jaroszek, członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. (Kamil Piechowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Tegoroczne dni otwarte ZUS odbywają się pod hasłem ZUS dla Biznesu
Tegoroczne dni otwarte ZUS odbywają się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”Foto: Glow Images/East News

Tegoroczne dni otwarte ZUS odbywają się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”.

– Przede wszystkim chcielibyśmy zapoznać naszych klientów z najnowszymi zmianami w legislacji. A więc z możliwościami, jakie daje nowelizacja ustawy w zakresie uzyskiwania ulg i umorzeń. Od 1 grudnia 2015 roku będziemy mogli rozkładać całość należności z tytułu nieopłaconych składek na raty tym przedsiębiorcom, którzy mają przejściowe problemy finansowe. Czyli nie tak, jak w tej chwili – że tylko i wyłącznie część składek finansowaną przez przedsiębiorcę – podkreśla gość Jedynki Paweł Jaroszek, członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

E-ZUS czyli nowe możliwości

Poza tym ZUS będzie zachęcał do skorzystania z dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pracy w ramach prewencji wypadkowej. Będzie można też zobaczyć jak Zakład udoskonala swoje usługi elektroniczne.

– Będziemy zachęcali i pokazywali jakie korzyści płyną z nowej, interaktywnej wersji starego, i dobrze znanego programu Płatnik. A także będziemy zachęcali do zakładania profili i opowiadali o tym, co wiąże się z wprowadzeniem od 1 stycznia 2016 roku elektronicznego zwolnienia lekarskiego czyli tzw. e-ZLA – wylicza Paweł Jaroszek.

Seminaria, konsultacje i webinaria

Tydzień przedsiębiorcy to spotkania we wszystkich placówkach ZUS, ale nie tylko. To też internetowe webinaria.

– Planujemy szereg seminariów, indywidualne porady ekspertów, mamy również przygotowane internetowe webinaria, dotyczące w szczególności Interaktywnego Płatnika Plus, więc forma kontaktu z ZUS jest różnorodna i zachęcamy do każdej z nich. Oczywiście, w ramach tego Tygodnia szczególnie polecamy wizyty osobiste, ponieważ w relacji człowiek-człowiek najłatwiej dopytać się o interesujące nas szczegóły – zwraca uwagę Paweł Jaroszek z ZUS.

Szczególna pomoc dla mikroprzedsiębiorców

W placówkach ZUS będzie można też spotkać się z przedstawicielami różnych urzędów. Jak uważa Michał Kabat, przedsiębiorca prowadzący firmę Akcesland, z takiej możliwości po prostu trzeba skorzystać.

– Myślę, że jest to bardzo dobra i potrzebna inicjatywa, szczególnie dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, planujących rozwinąć ją poprzez zatrudnienie pierwszego pracownika, czy też pierwszej grupy pracowników. Często borykają się oni właśnie z takim problemem, jak znalezienie wszystkich potrzebnych informacji. Muszą to robić sami, co jest po pierwsze czasochłonne, a po drugie nie wszystko można znaleźć w Internecie. Dzięki takiej inicjatywie możliwe jest dowiedzenie się o wszystkim w jednym miejscu, szczególnie że możemy tam również spotkać przedstawicieli urzędów skarbowych, urzędów pracy czy NFZ – dodaje przedsiębiorca.

Tydzień Przedsiębiorcy umożliwia spotkanie wszystkich specjalistów w jednym miejscu i potrwa do końca tego tygodnia we wszystkich placówkach ZUS. Patronat nad akcją objęli: Polskie Radio oraz "Rzeczpospolita".

Dzisiaj na naszej stronie gospodarka.polskieradio.pl rozpoczyna się także webinarium internetowe, a od godz. 9.00. do 12.00 ekspertki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą odpowiadały na pytania związane z programem Interaktywny Płatnik Plus, nadsyłane przez przedsiębiorców na adres platnik.zus@polskieradio.pl. Pytania i odpowiedzi na bieżąco będą pojawiać się na naszej stronie internetowej. Poza tym przedsiębiorcy mogą przesyłać do piątku pytania na podany adres e-mailowy, i wtedy też zostaną opublikowane wszystkie odpowiedzi.

Kamil Piechowski, mb

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niższe składki przez 2 lata dla nowych firm

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 10:29
Co roku w Polsce powstaje kilkadziesiąt tysięcy nowych firm. Ich właściciele mogą korzystać z pewnych preferencji, jak choćby niższe składki na ubezpieczenia społeczne, płacone przez 2 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS umożliwia przedsiębiorcom rozłożenie zaległości na wieloletnie raty

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 15:37
Przedsiębiorcy, którzy mają kłopoty z opłacaniem składek, mogą skorzystać z układu ratalnego. Umożliwia on spłatę zadłużenia w okresie uzgodnionym z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń