more_horiz
Gospodarka

Jakiej polityki gospodarczej oczekujemy, czyli kapitalizm po polsku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 17:31
Jak zmienia się polski model gospodarki i jakiej polityki gospodarczej oczekują Polacy? Na te pytania ma przynieść odpowiedź raport przygotowany przez Polski Instytut Ekonomiczny pt. „Kapitalizm po polsku. Model społeczno-ekonomiczny szóstej gospodarki UE”.
Audio
  • Na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Błażejem Prośniewskim wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak mówił o tym, za jakim - według badań - modelem gospodarczym opowiada się większość Polaków.
Polski Instytut Ekonomiczny zadał pytania dotyczące oczekiwań Polaków dotyczące polityki gospodarczej.
Polski Instytut Ekonomiczny zadał pytania dotyczące oczekiwań Polaków dotyczące polityki gospodarczej. Foto: Pixabay

Jak powiedział na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Błażejem Prośniewskim wicedyrektor Instytutu Piotr Arak - z raportu wynika, że Polska z gospodarki liberalnej przekształca się w gospodarkę bliższą państwom socjaldemokratycznym, gdzie udział państwa w gospodarce jest większy.

Więcej państwa

Dodał, że Polacy są "trochę etatystami", a 58 proc. z nich chce aktywnego udziału państwa w gospodarce, czyli by finansowało ono projekty infrastrukturalne, dawało ulgi na innowacje i wyższe zabezpieczenia społeczne.

Otwartym w tym kontekście - ocenił gość - pozostaje pytanie, czy Polacy byliby skłonni w związku z większym udziałem państwa w gospodarce, zaakceptować też wyższe podatki?

Błażej Prośniewski, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA raport kapitalizm
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem