Co się zmieni po wejściu w życie nowych przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym?

Pojutrze (19 września br.) w życie wchodzi nowelizacja ustawy o PPP, która ma się przyczynić do zwiększenia zaangażowania środków prywatnych w realizacje inwestycji publicznych. O tym co się zmienia mówił w radiowej Jedynce Rafał Cieślak, ekspert w dziedzinie partnerstwa publiczno-prywatnego w rozmowie z Sylwią Zadrożną.

2018-09-17, 19:14

Co się zmieni po wejściu w życie nowych przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym?
Ustawa o PPP w Polsce obowiązuje od 10 lat, w tym czasie w tej formule zrealizowano około 140 inwestycji.Foto: Pixabay

Posłuchaj

Na temat nowelizacji ustawy o PPP w radiowej Jedynce z Rafałem Cieślakiem, ekspertem w dziedzinie partnerstwa publiczno-prywatnego rozumowała Sylwa Zadrożna/Naczelna Redakcja Gospodarcza.
+
Dodaj do playlisty

- Ustawa wprowadza kilkadziesiąt zmian a jedną z istotniejszym jest obowiązek przeanalizowania projektu PPP przez stronę publiczną zanim rozpocznie wybór partnera prywatnego - wyjaśnił ekspert. 

Projekty są często niewłaściwie przygotowane, dlatego zdaniem eksperta, obowiązek wykonania analizy przed realizacją, która pokaże podmiotowi publicznemu, w jaki sposób to zadanie może być zrealizowane w formule PPP a jak by było, gdyby wykorzystano tradycyjna formę realizacji inwestycji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 

Zmiany, które były konsultowane z rynkiem i ekspertami są zdaniem naszego gościa dobre, ale nie wiadomo, czy przełożą się od razu na wzrost inwestycji realizowanych w tej formule.

Ustawa o PPP w Polsce obowiązuje od 10 lat, w tym czasie w tej formule zrealizowano około 140 inwestycji.

REKLAMA

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Sylwia Zadrożna, kw  

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej