Puchar Świata w Indoor Skydivingu w Warszawie

We wtorek w tunelu aerodynamicznym Flyspot w Warszawie odbędzie się Puchar Świata w Indoor Skydivingu. To sport wywodzący się ze skoków spadochronowych.

2016-10-10, 14:58

Puchar Świata w Indoor Skydivingu w Warszawie
. Foto: Wikimedia Commons/Boris Dzhingarov/CC-BY-2.0

Posłuchaj

Zapowiedź imprezy w "Trzeciej Stronie Medalu" (Trójka/TSM)
+
Dodaj do playlisty

O rozmachu imprezy świadczy liczba zawodników, którzy zjadą do Warszawy z całego świata. - Wystąpi ok. 400 osób z 29 krajów. To absolutni liderzy tej dyscypliny na świecie - mówi organizator Michał Praszczyński w "Trzeciej Stronie Medalu".

Rywalizacja odbędzie się w czterech konkurencjach. - Pierwsza to formacje, które latają płasko, druga to formacje, które latają wertykalnie, pionowo. Stoją na powietrzu stopami lub głową. Trzecia konkurencja jest to latanie dynamiczne, bardzo widowiskowa rzecz, lata się w zespołach dwu i czterozespołowych no i mamy freestyle, czyli tak naprawdę balet w powietrzu - tłumaczy Praszczyński na antenie radiowej Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

bor, PR3

Polecane

Wróć do strony głównej