Bundesliga: gole Lewandowskiego i Obraniaka

2014-02-15, 23:07

Radość piłkarzy Borussii Dortmund . Foto: PAP/EPA/JONAS GUETTLER

Piłkarz Borussii Dortmund Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy z Eintrachtem Frankfurt (4:0). Gola strzelił także Ludovic Obraniak.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 47. minucie. Nie pomylił się z rzutu karnego, podyktowanego za faul na nim samym. To 14. trafienie Polaka w Bundeslidze w tym sezonie. Tyle samo ma tylko Kolumbijczyk Adrian Ramos z Herthy Berlin, która w niedzielę zmierzy się z VfL Wolfsburg.

Wcześniej dwie bramki zdobył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, który na chwilę dogonił Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców - ma w dorobku 13 goli. Wynik ustalił sprowadzony w styczniu Serb Milos Jojić.

Polak grał do 81. minuty, kiedy zastąpił go Julian Schieber. Cały mecz rozegrał z kolei Łukasz Piszczek, a Jakub Błaszczykowski leczy poważną kontuzję kolana.

Obraniak wykorzystał rzut wolny w końcowych minutach starcia Werderu Brema z Borussią Moenchengladbach, doprowadzając do remisu 1:1. Polak rozegrał cały mecz, a w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę. W 69. minucie na murawie pojawił się drugi z Polaków w ekipie gospodarzy Martin Kobylański.

Bez porażki w 46. kolejnych meczach pozostaje Bayern Monachium - wygrał 4:0 z Freiburgiem. Broniący tytułu Bawarczycy utrzymali 17-punktową przewagę nad trzecią w tabeli Borussią Dortmund, a 16 traci do niego Bayer Leverkusen, który swój mecz rozegra po południu przeciwko czwartej obecnie drużynie ekstraklasy - Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli Brazylijczyk Dante, Szwajcar Xherdan Shaqiri (dwie) oraz doświadczony Peruwiańczyk Claudio Pizarro.

Hoffenheim w składzie z Eugenem Polanskim (cały mecz i żółta kartka) pokonało 4:1 VfB Stuttgart, natomiast zamykający tabelę Eintracht Brunszwik wynikiem 4:2 wygrał z pogrążonym w kryzysie Hamburgerem SV, który przegrał siódme spotkanie z rzędu.