Superpuchar Hiszpanii: FC Barcelona dostała lanie. Maszyna z Camp Nou zacięła się

2015-08-15, 09:25

Fragment meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona´. Foto: PAP/EPA/Ińaki Andrés

Athletic Bilbao niespodziewanie pokonał u siebie Barcelonę aż 4:0 (1:0) w pierwszym meczu o piłkarski Superpuchar Hiszpanii. Rewanż na Camp Nou odbędzie się w poniedziałek.

Więcej o meczu w relacji Ewy Wysockiej PR Barcelona (IAR)
+

Bohaterem spotkania okazał się strzelec trzech bramek - doświadczony Aritz Aduriz. 34-letni napastnik popisał się hat-trickiem w ciągu zaledwie kwadransa, między 53. i 68. minutą.

Ozdobą meczu był jednak gol w pierwszej połowie Mikela San Jose, który zdobył bramkę niesamowitym uderzeniem z prawie połowy boiska, z odległości ponad 50 metrów.

W poprzednim sezonie Barcelona wywalczyła w Hiszpanii mistrzostwo i puchar kraju, Athletic to finalista tych drugich rozgrywek.

Piłkarze z Katalonii po raz drugi w ciągu kilku dni stracili cztery bramki, ale poprzednim razem opuszczali boisko w znacznie lepszych humorach. W miniony wtorek - w meczu o Superpuchar UEFA - pokonali w Tbilisi Sevillę FC 5:4 po dogrywce (4:4, 3:1).

Źródło: Foto Olimpik/x-news