Ekstraklasa: podział punktów w meczu Termaliki z Górnikiem Łęczna

2015-10-03, 18:34

. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Piłkarze Termaliki w sobotę rozegrali piąty mecz Ekstraklasy jako gospodarz w Mielcu (ich stadion w Niecieczy jest przebudowywany), z Górnikiem Łęczna. Na tym obiekcie ani razu nie doznali porażki, zaś tym razem zremisowali 1:1.

- Wykonaliśmy plan - powiedział Andrzej Rybarski, asystent zawieszonego trenera Górnika Jurija Szatałowa (IAR)
+

Oba gole padły w kuriozalnych okolicznościach. W piątej minucie Dawid Plizga uderzył z rzutu wolnego, ok. 20 m od bramki rywala, a piłka odbiła się od poprzeczki. Silvio Rodic bał się, że może ona wpaść do siatki, próbował interweniować, ale zrobił to w taki sposób, że umieścił ją w bramce.

Cztery minuty później "popisał" się golkiper ekipy z Małopolski. Sebastian Nowak chciał rozpocząć akcję ze swojego pola karnego, ale dał sobie łatwo odebrać piłkę Tomaszowi Nowakowi. Ten odegrał ją do Jakuba Świerczoka, który bez trudu doprowadził do remisu.

Wydawało się, iż spotkanie będzie teraz emocjonujące, ale... z boiska wiało nudą. Przewagę miał beniaminek Ekstraklasy, zaś Górnik ograniczył się do nielicznych kontr. Najgroźniejsze przeprowadził w 88. minucie i doliczonym czasie gry. W pierwszym przypadku, po zagraniu Grzegorza Piesia, Sebastian Nowak zdołał wybić piłkę na róg. W drugim - "Słoniki" od utraty gola uratował Dawid Sołdecki, wyręczając bramkarza (strzelał Świerczok).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Silvio Rodic (5-sam.), 1:1 Jakub Świerczok (9.)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki - Dawid Plizga, Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Martin Juhar (82. Emil Drozdowicz), Jakub Biskup (68. Bartłomiej Smuczyński) - Wojciech Kędziora (56. Mario Licka)

Górnik Łęczna: Silvio Rodic - Łukasz Mierzejewski (79. Paweł Sasin), Lukas Bielak, Tomislav Bozic, Leandro - Grzegorz Bonin (86. Wojciech Kalinowski), Veljko Nikitovic, Tomasz Nowak, Radosław Pruchnik (82. Jan Bednarek), Grzegorz Piesio - Jakub Świerczok