Memy po meczu Polska - Irlandia: Kung-Fu Pazdan, Wawrzyniak-wybawiciel, Lewandowski zagadał z Robbenem

2015-10-12, 13:40

Po meczu Polska - Irlandia w sieci pojawiło się mnóstwo memów . Foto: screen/facebook futbolowe trolle

Wielkie emocje na Stadionie Narodowym podczas meczu Polska - Irlandia udzieliły się też internautom, który w zabawny sposób skomentowali wydarzenia na boisku. Bohaterem memów został m.in. Kung-Fu Pazdan.

Emocje na Stadionie Narodowym pojawiły się równo z gwizdkiem tureckiego sędziego, a może nawet chwilę wcześniej kiedy 57 tysięcy kibiców odśpiewało hymn.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli biało-czerwoni. W 12. minucie w zamieszaniu podbramkowym bliski zdobycia gola był Kamil Grosicki. Po tej akcji podopieczni Adama Nawałki wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła do będącego przed polem karnym Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik Sevilli oddał efektowny i celny strzał, po którym kibice oszaleli z radości.

Euforia na stadionie nie trwała jednak długo. Już kilkadziesiąt sekund później po faulu Michała Pazdana na Longu arbiter podyktował rzut karny. Przez chwilę trwała przerwa (udzielano pomocy medycznej Irlandczykowi), po czym do piłki podszedł Walters i wykorzystał "jedenastkę". Polski bramkarz Łukasz Fabiański mógł zostac kolejnym bohaterem meczu (i memów zapewne także), bo niewiele brakowało, aby strzał obronił. Kibice w swoich memach znaleźli jednak miejsce dla Pazdana.

Krótko przed przerwą polscy kibice znów mieli ogromne powody do radości. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego efektownym strzałem głową z ok. 12 metrów bramkę zdobył Lewandowski, najskuteczniejszy strzelec eliminacji mistrzostw Europy - to jego 13. trafienie w walce o turniej we Francji. W przeszłości tylko David Healy z Irlandii Północnej strzelił tyle goli w kwalifikacjach Euro (2008).

Tuż po golu na 2:1 polscy piłkarze zrobili tzw. kołyskę (niedawno Mączyński został tatą).

Od 56. minuty goście musieli radzić sobie bez Longa. Strzelec goli m.in. w marcowym meczu z Polską w Dublinie (1:1) i niedawnym z Niemcami (1:0) doznał kontuzji, a jego miejsce zajął doświadczony Robbie Keane.

Kung-Fu Pazdan, Wawrzyniak-wybawiciel. Najlepsze memy po meczu Polska - Irlandia

Źródło/Agencja TVN/e-news

W 65. minucie mogło być już 3:1, ale po akcji Krychowiaka Kamil Grosicki zmarnował szansę. Kwadrans później Irlandczycy stworzyli sobie świetną okazję - po strzale głową z bliska niepilnowanego Richarda Keogha piłkę złapał pewnie grający Łukasz Fabiański.

Do końca wynik już nie uległ zmianie. Na dodatek w doliczonym czasie goście grali już w dziesiątkę - drugą żółtą kartkę zobaczył ich kapitan John O'Shea.

Po świetnym, ostatnim meczu w eliminacjach Polska awansowała na Euro 2016. Mimo awansu już w pomeczowych wypowiedziach piłkarzy można było usłyszeć, że reprezentanci mierzą dużo wyżej, a do Francji nie zamierzają jechać jedynie po to, by być tłem dla mocniejszych drużyn - apetyt rośnie w końcu w miarę jedzenia. Życzymy, aby na mistrzostwach we Francji piłkarze także byli pozytywnym natchnieniem dla internautów.