PŚ w Willingen: dobre skoki i awans wszystkich Polaków do konkursu
W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen wystąpi pięciu Polaków: Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Jan Ziobro i Jakub Wolny. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Jurij Tepes - 139 m.
2016-01-08, 23:08
Drugi był Austriak Manuel Poppinger - 135 m, a trzeci Hula - 131 m.
Pozostali Polacy, podobnie jak Hula, zaprezentowali się bardzo przyzwoicie. Piąty rezultat - 129,5 miał Wolny, dziewiąty był Stękała - 131 m, a 22. Kot - 125 m. Wszyscy są zawodnikami kadry "B", której szkoleniowiec Maciej Maciusiak prowadzi zespół w Willingen.
Najsłabiej w polskiej ekipie wypadł Jan Ziobro, jedyny skoczek kadry "A", który był 31. po lądowaniu na 121,5 m.
Wśród zawodników czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą walczyć w kwalifikacjach, formą błysnął Niemiec Severin Freund, skacząc 140,5 m. Wicelider klasyfikacji pucharowej był jedynym zawodnikiem, który w piątek przekroczył granicę 140 m.
REKLAMA
O metr bliżej wylądował Austriak Stefan Kraft. Słoweniec Domen Prevc uzyskał 138,5 m, a jego starszy brat Peter, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i lider Pucharu Świata, nie wystąpił ani w kwalifikacjach, ani na treningach.
W Willingen nie startuje Kamil Stoch, który po Turnieju Czterech Skoczni wrócił do kraju, gdzie po krótkim odpoczynku będzie pod okiem trenera Łukasza Kruczka przygotowywał się do mistrzostw świata w lotach narciarskich, zaplanowanych w dniach 15–17 stycznia na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf.
W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy. Pierwsza seria zaplanowana jest na godz. 18.
Zimowy rekord skoczni w Willingen wynosi 152 m i został ustanowiony 9 stycznia 2005 roku przez Fina Janne Ahonena. Wynik ten wyrównał 1 lutego 2014 roku Tepes.
REKLAMA
bor
REKLAMA