Liga Mistrzów 2017/2018: Real Madryt walkę o trzeci triumf z rzędu zaczął od planowanego zwycięstwa

2017-09-13, 22:40

Po dwóch golach Leo Messiego we wtorek, gorszy w środę nie chciał być Cristiano Ronaldo i również popisał się dubletem. Real Madryt pokonał APOEL Nikozja w identycznych rozmiarach, w jakich Barcelona wygrała z Juventusem (3:0). Gola na pocieszenie w przegranym 1:2 meczu z Szachtarem Donieck zdobył dla Napoli Arkadiusz Milik.

"Królewscy" to jedyny zespół, który dwa raz z rzędu wygrał Ligę Mistrzów i mają chrapkę na kolejny skalp. Na rozgrzewkę mieli dość łatwe zadanie. Zmierzyli się z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie, w dodatku na Santiago Bernabeu. W Primera Division w dwóch ostatnich meczach przed własną publicznością zanotowali co prawda dwa remisy, ale w środę od samego początku widać było, że bramki są tylko kwestią czasu. 3:0 to i tak najniższy wymiar kary. Dwie bramki, w tym jedną rzutu karnego, zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma już 107 goli w Lidze Mistrzów. Jedno trafienie dołożył Sergio Ramos.

W innym meczu tej grupy Tottenham Hotspur pokonał Borussię Dortmund 3:1. Całe spotkanie w niemieckiej ekipie rozegrał Łukasz Piszczek, który w 60. minucie nie zdążył ze skutecznym wślizgiem przy trzecim golu dla gospodarzy. Wówczas bramkę (swoją drugą w tym meczu) zdobył Harry Kane.

Dobrych wspomnień ze środowego wieczoru nie będą mieli również Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Piłkarze Napoli byli faworytami w starciu z Szachtarem, który mecze w roli gospodarza rozgrywa w Charkowie. Przez długi czas ukraiński zespół sprawiał jednak lepsze wrażenie. Prowadził już 2:0 po golach Brazylijczyka Taisona i Argentyńczyka Facundo Ferreyry.

W 71. minucie rzut karny dla gości pewnie wykorzystał Milik ("jedenastka" została podyktowana za faul na Belgu Driesie Mertensie). Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć w 83. minucie polski napastnik miał doskonałą sytuację. Kopnął jednak nad bramką.

W innym spotkaniu grupy F mistrz Holandii Feyenoord Rotterdam przegrał u siebie z Manchesterem City aż 0:4. Dwie bramki dla gości zdobył obrońca John Stones. Mecz sędziował Szymon Marciniak.

W grupie G FC Porto uległo u siebie Besiktasowi Stambuł 1:3, natomiast debiutujący w Lidze Mistrzów RB Lipsk zremisował na swoim stadionie z półfinalistą poprzedniej edycji AS Monaco 1:1. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, który w 33. minucie nie zdążył powstrzymać strzelca gola Szweda Emila Forsberga. Chwilę później Monaco jednak wyrównało po trafieniu z bliska sprowadzonego latem z Anderlechtu Belga Youriego Tielemansa.

W spotkaniach grupy E nie było w środę zwycięzców. Liverpool zremisował z Sevillą 2:2 (w końcówce pierwszej połowy rzutu karnego dla "The Reds" nie wykorzystał Roberto Firmino), zaś NK Maribor zremisował ze Spartakiem Moskwa 1:1.

bor, PAP

RELACJA NA ŻYWO:

22.38 - Zakończyły się już wszystkie środowe spotkania, w których łącznie padło 26 bramek. Przypomnijmy, że autorem jednej z nich był Arkadiusz Milik

87. min. - Besiktas pieczętuje swoje zwycięstwo w Portugalii. Prowadzi z FC Porto już 3:1

85. min. - Zmiana wyniku na Słowenii. Maribor - Spartak 1:1

80. min. - Realowi wciąż mało. Dąży do zdobycia czwartej bramki

74. min. - W Liverpoolu "The Reds" tracą bramkę i jest remis 2:2

71. min. - Arkadiusz Milik trafia z rzutu karnego i Napoli łapie kontakt z Szachtarem, który prowadzi już tylko 2:1

69. min. - Isco minimalnie obok słupka

62. min. - Czwarta bramka dla Manchesteru City

61. min. - Sergio Ramos i Real prowadzi już 3:0

60. min. - Nie ma już meczu bez bramki. Spartak Moskwa "napoczął" Maribor

59. min. - Harry Kane strzela swojego drugiego gola i Tottenham prowadzi z Borussią już 3:1

58. min. - Szachtar Donieck niespodziewanie prowadzi z Napoli już 2:0

55. min. - To powinno być 3:0, ale Isco z kilku metrów trafia prosto w bramkarza

51. min. - Ronaldo pewnym egzekutorem i jest już 2:0

50. min. - Rzut karny dla Realu po zagraniu ręką

46. min. - Ronaldo trafia w poprzeczkę!

46. min. - Zaczynamy drugie połowy

21.33 - Pierwsze połowy za nami. Żadna bramka nie padła tylko na jednym stadionie

38. min. - Liverpool już na prowadzeniu w starciu z Sevillą - 2:1. Bramka dość szczęśliwa

35. min. - Szybkie wyrównanie. Youri Tielemans i piłkarze z Księstwa mają remis

33. min. - Obrona dowodzona przez Kamila Glika dała się zaskoczyć. RB Lipsk - AS Monaco 1:0

28. min. - Nie dają nam chwili wytchnienia piłkarze. FC Porto - Besiktas 1:2

25. min. - Zanosi się na pogrom. Manchester City prowadzi z Feyenoordem już 3:0

21. min. - I kolejne bramki. Liverpool - Sevilla 1:1, FC Porto - Besiktas 1:1

16. min. - Napoli z Polakami w składzie przegrywa z Szachtarem po bramce Taisona

15. min. - Harry Kane i Tottenham już odzyskuje prowadzenie! 2:1

13. min. - Gol dla Besiktasu w wyjazdowym meczu z FC Porto

12. min. - I wynik otwiera też Real. Cristiano Ronaldo nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce

11. min. - Padają bramki jak szalone. Tottenham - Borussia 1:1

11. min. - City podwyższa prowadzenie w spotkaniu z Feyenoordem

5. min. - I kolejny gol w meczu zespołu z Wysp. Liverpool przegrywa z Sevillą

4. min. - Drugi angielski zespół też już na prowadzeniu. Bramka dla Tottenhamu w starciu z Borussią Dortmund. Koreańczyk Son na liście strzelców

3. min. - Szymon Marciniak już wskazał na środek boiska. W Rotterdamie na prowadzenie wychodzi Manchester City po samobójczym golu Tonny'ego Vilhenny

3. min. - Real już zamyka rywali przed polem karnym

20.45 - Zaczynamy środowe spotkania

20.30 - Zobaczmy jeszcze kogo do pomocy będą mieli Zieliński i Milikiem

20.20 - Kolejny polski akcent znajdziemy w Holandii. Sędzią meczu Feyenoord Rotterdam - Manchester City jest Szymon Marciniak

20.10 - To idealna okazja do poprawienia sobie humorów. W Primera Division podopieczni Zinedine'a Zidana zanotowali ostatnio dwa remisy

20.00 - Pierwszą przeszkodę mistrzowie Hiszpanii spróbują pokonać w takim zestawieniu

19.50 - Real Madryt to pierwszy zespół w historii, który wygrał te elitarne rozgrywki dwa razy z rzędu. Czy "Królewskim" uda się ustrzelić hat-tricka?

19.40 - Dzisiaj zobaczymy też debiutujący w Champions League RB Lipsk. Za rozbijanie ataków wicemistrzów Niemiec będzie odpowiedzialny m.in. Kamil Glik

19.30 - Zapraszamy na kolejne emocje z Ligą Mistrzów. Naszą uwagę zwracają szczególnie mecze Realu Madryt z APOEL-em Nikozja oraz Szachtara Donieck z Napoli. W barwach włoskiej drużyny zobaczymy od pierwszej minuty Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Ciekawie powinno być również w Londynie, gdzie Tottenham podejmie Borussię Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie