Real Madryt po raz trzeci z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów. Bayern postawił ciężkie warunki, ale to nie wystarczyło

2018-05-01, 23:00

Benzema cieszy się ze zdobytej bramki . Foto: PAP/EPA/JAVIER LIZON

Real Madryt zremisował na Santiago Bernabeu z Bayernem Monachium 2:2 i to zespół Zinedine'a Zidane'a jako pierwszy zameldował się w wielkim finale. Bawarczycy mimo dobrego spotkania nie byli w stanie strzelić trzeciej bramki, z kolei błąd Svena Ulreicha wykorzystał Karim Benzema podwyższając wynik zaraz na początku drugiej części meczu. "Los Blancos" trzeci raz z rzędu zagrają o Puchar Mistrzów.

Spotkanie na Bernabeu zaczęło się od mocnego uderzenia ze strony drużyny gości, już w 3 minucie Joshua Kimmich otworzył wynik meczu. Wydawało się, że zespół Juppa Heynckesa pójdzie za ciosem i wykorzysta "wstrząs" w drużynie z Madrytu. Niespełna kilka minut później po błędzie w grze defensywy monachijczyków Karim Benzema doprowadził do wyrównania.

Przez pierwsze 45 minut mecz toczył się na bardzo wysokim poziomie. Patrząc na statystyki z tego rewanżu zdecydowanie przeważał zespół mistrza Niemiec. Niestety tak jak w Monachium wszystkie okazje Bawarczyków nie przekładały się na bramki. Real starał się kontrować, ale dobrze spisywała się obrona ekipy gości.

Na Bernabeu wybuchnie wulkan? Real ma wywołać erupcję

Druga część meczu to niespodziawana sytuacja z 46 minuty gdy po fatalnym błędzie ze strony Svena Ulreicha Benzema podwyższa wynik na 2:1 dla "Królewskich". Po tej bramce drużyna gości nieco spuściła z tonu, ale tylko na krótko. Zespół Juppa Heynckesa starał się cały czas konstruować akcję na połowie rywala, ale bardzo dobrze spisywał się Keylor Navas.

Dopiero w 63 minucie spotkania swoją okazję wykorzystał James Rodriguez, który na chwilę przywrócił nadzieję na awans do finału Champions League. Mimo przewagi i licznych okazji pod bramką Realu, monachijczycy nie byli w stanie pokonać golkipera "Królewskich". Podopieczni Zidane'a kilka razy wyszli z groźną kontrą, ale wtedy na wysokości zadania stanęła linia obrony Bayernu Monachium.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem i dzięki dobrej zaliczce z Allianz Arena to drużyna Realu zagra na Stadionie Olimpijskim w Kijowie podczas finału Ligi Mistrzów. W środę poznamy drugiego finalistę z pary AS Roma - Liverpool. Rzymianie podejmą na Stadio Olimpico zespół "The Reds", w pierwszym meczu podopieczni Eusebio Di Francesco przegrali na wyjeździe 5:2.

Real Madryt - Bayern Monachium 2:2 (0:0) | W dwumeczu - 4:3 - awans Realu

Bramki: J. Kimmich - 2, K. Benzema - 11, 46, J. Rodriguez - 63

Tak relacjonowaliśmy mecz na Santiago Bernabeu.

KONIEC MECZU. REAL PONOWNIE W FINALE CHAMPIONS LEAGUE, CZWARTY FINAŁ W CIĄGU 5 LAT.

90+5 min. - Aut dla Bayernu.

90+3 min. - Ostatnie sekundy meczu.

90+2 min. - Bayern atakuje, Real w obronie. Lewandowski przed kolejną szansą, ale futbolówka w rękach golkipera gospodarzy.

90+1 min. - Zamieszanie pod bramką Navasa. Piłka nie może trafić do siatki Realu.

90 min. - Ostatnia minuta spotkania na Santiago Bernabeu. Sędzia dolicza 5 minut.

89 min. - Stały fragment gry w wykonaniu Thiago, ale kolejny raz dobrze spisuje się Navas.

88 min. - "Królewscy" cały czas starają się przerywać akcję Bawarczyków.

87 min. - Boisko opuszcza Asensio, w jego miejsce Nacho.

85 min. - Ostatnia prosta w tym meczu, pięć minut do końca plus to co doliczy sędzia. Real coraz bliżej finału.

84 min. - Złe zagranie Sule do Alaby, piłka poza boiskiem.

83 min. - Boisko opuszcza James Rodriguez, w jego miejsce Thiago Alcantara.

81 min. - Gra w środkowej strefie boiska.

79 min. - Muller próbuje główką, ale kolejny raz popis ze strony Navasa.

78 min. - Marcelo dośrodkowywał w pole karne, ale niecelnie.

77 min. - Kwadrans do końca meczu.

76 min. - Akcja ze strony Bale'a, ale nikt nie wykończył pod bramkę Ulreicha..

75 min. - Kolejna akcja Bawarczyków, ale w ostatniej chwili zblokowany James...

73 min. - Świetna interwencja Navasa po strzale Tolisso. Na murawę wchodzi Sandro Wagner, który zmienia Francuza.

71 min. - Dwie zmiany w drużynie gospodarzy. Wchodzi Bale i Casemiro, boisko opuszcza Benzema i Kovacic.

69 min. - Bayern próbuje pod bramką Navasa, ale obrona Realu wybija piłkę poza pole karne.

68 min. - Dobra akcja Mullera i Jamesa, ale do piłki nie doszedł Lewandowski.

66 min. - Marcelo i Asensio w akcji ofensywnej, ale blokuje Sule.

64 min. - Zobaczymy, która z drużyn wytrzyma to piekielne tempo...

63 min. - GOOOLLL James Rodriguez !! i mamy 2:2 na Bernabeu

60 min. - Real też miał swoją okazję, ale monachijczycy przerwali akcję.

59 min. - Nawałnica pod bramką Navasa, ale Ramos i spółka bronią się skutecznie.

57 min. - Alaba i Ribery w akcji, ale znowu rzut rożny dla gości i nic z tego nie wynika.

56 min. - Rzut rożny dla Bawarczyków. Piłka wybita poza pole karne "Królewskich".

55 min. - Bayern ewidentnie wybity z rytmu po stracie bramki na 2:1.

53 min. - Świetna kontra madrytczyków i tylko szczęście po stronie Bawarczyków.

52 min. - Dobra akcja w wykonaniu Realu Madryt, ale piłka tuż obok słupka bramki Svena Ulreicha.

51 min. - Lewandowski przepychał się z Ramosem w polu karnym "Królewskich" ale nic z tego, nie ma rzutu karnego.

50 min. - Bardzo dobre uderzenie Alaby, ale świetnie spisał się Navas.

48 min. - Jedno już jest pewne, w tym meczu dogrywki nie będzie...

47 min. - Bayern sprezentował gola gospodarzom i pozostaje chyba tylko walka o dobry rezultat w tym meczu.

46 min. - Co za błąd Ulreicha..... Benzema trafia na 2:1 i chyba koniec marzeń o finale w Kijowie....

46 min. - Czas na drugą połowę. Zaczynamy!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. REAL MADRYT REMISUJE Z BAYERNEM MONACHIUM I PÓKI CO TO EKIPA "LOS BLANCOS" JEST BLIŻEJ FINAŁU W KIJOWIE.

45+1 min. - Tylko minutę doliczył turecki arbiter. Jeszcze akcja Roberta Lewandowskiego, ale piłka ponownie nie trafia do siatki Navasa.

44 min. - Techniczny strzał Tolisso, ale tuż obok słupka bramki Navasa...

43 min. - Podopieczni Juppa Heynckesa spokojnie budują akcję.

42 min. - Bayern spróbuje jeszcze powalczyć o bramkę przed przerwą?

41 min. - Już tylko pięć minut do końca pierwszej części spotkania. Kiedy to zleciało?

40 min. - Teraz w natarciu Bayern, ale szybko przerwana akcja przez Marcelo.

39 min. - Wydawało się, że gol ale strzał Sergio Ramosa tylko w boczną siatkę.

38 min. - Dobra akcja Cristiano Ronaldo, ale broni Ulreich.

37 min. - Bardzo dobre zawody Kovacicia. Real rozgrywa na stronie Bayernu, ale defensywa monachijczyków na posterunku.

35 min. - Asensio dogrywał w pole karne, jednak dobrze spisał się Hummels.

33 min. - Co to była za akcja Bayernu! Bardzo dobre dogranie Hummelsa do Roberta Lewandowskiego, niestety piłka nie trafia do siatki Realu.

32 min. - Uderzenie Thomasa Mullera, ale broni Navas.

31 min. - Póki co mecz może się podobać. Na Bernabeu dalej 1:1.

30 min. - Bardzo dobra interwencja Niklasa Sule. Zaczyna Ulreich.

28 min. - "Królewscy" byli blisko objęcia prowadzenia w tym meczu, ale Ulreich na posterunku. "Die Roten" spokojnie budują akcję, zaczyna Tolisso.

27 min. - Real wychodzi z akcją. Varane dogrywał do Asensio, jednak Marcelo nie znalzał nikogo i piłka wylądowała na rzucie rożnym. Gorąco pod bramką Ulreicha.

26 min. - Gra na połowie "Los Blancos", ale piłkarze szybko przemieszczają się pod bramkę Bayernu.

25 min. - Bawarczycy starają się naciskać na Real.

24 min. - Czas ucieka. Bayern póki co rozgrywa dobre spotkanie, ale Real tradycyjnie bardzo skuteczny.

22 min. - Znowu zaczynają gospodarze. Próba strzału Cristiano Ronaldo, jednak daleko od bramki Ulreicha.

21 min. - Piękne podanie Jamesa do Alaby, ale po akcji Lewandowskiego piłka ląduje na rzucie rożnym.

19 min. - Groźnie pod bramką Navasa, ale nikt nie wykończył akcji..

17 min. - Bayern miał dobrą okazję, ale świetna interwencja Ramosa. Próba kontry Realu, ale przerwana przez obronę drużyny Heynckesa.

15 min. - Wynik za wiele nie zmienia w kontekście Bawarczyków. Real uspokoił grę, gospodarze budują akcję na połowie monachijczyków.

13 min. - Dobre tempo meczu. Rzut rożny dla gości, ale sędzia przerywa grę. Real zacznie od własnej bramki.

12 min. - Bayern próbował szybko szukać swojej okazji. Akcję Lewandowskiego przerwał Sergio Ramos.

11 min. - I błąd w obronie Bayernu. Benzema GOOOLLLL i mamy 1:1.

10 min. - Zespół Zidane'a prowadzi grę na połowie Bayernu.

8 min. - Bawarczycy w akcji pod bramką "Królewskich", ale Modrić dobrze w defensywie.

5 min. - Gospodarze nie zamierzają składać broni. Ruszają do ataku na bramkę Ulreicha.

3 min. - Real Madryt chyba w szoku, ale wynik wciąż premiuje "Królewskich". Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu zespołu Heynckesa.

2 min. - Kimmich GOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!! Co za początek Bayernu!!!!!!!

2 min. - David Alaba szukał Thomasa Mullera, ale dobra interwencja Navasa.

1 min. - Bawarczycy spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Realu. Stały fragment gry dla gości, przy piłce James Rodriguez. Navas wybije piłkę.

1 min. - Czas na wielki mecz, Real - Bayern. Gramy!

20.45 - No to zaczynamy!

20.42 - Tej melodii można słuchać w nieskończność. Zaraz ruszamy!

20.41 - Piłkarze Realu i Bayernu wychodzą na murawę. Czas na hymn Champions League.

20.38 - Ostatnia chwila na herbatę czy cokolwiek i czas na dwie godziny wielkiego widowiska. Bądźcie z Nami!

20.37 - Przed Nami druga, ostatnia w tym sezonie odsłona pojedynku dwóch wielkich piłkarzy.

20.35 - 10 minut do wielkiego starcia w Madrycie.

20.31 - Ciekawostka: to już 152 występ Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów.

20.29 - "Los Blancos" stoją przed szansą by po raz trzeci z rzędu zagrać w finale Champions League.

20.27 - Sven Ulreich przed trudnym zadaniem. Niemiec już kilkukrotnie udowodnił, że potrafi zastąpić kontuzjowanego Manuela Neuera.

20.25 - Cały czas trwa rozgrzewka.

20.21 - Santiago Bernabeu w pełnej okazałości.

20.20 - Już tylko 25 minut do pierwszego gwizdka tureckiego sędziego Cuneyta Cakira.

20.15 - Zapowiada się kapitalna atmosfera w Madrycie.

20.14 - Zawodnicy obu ekip rozgrzewają się na murawie Bernabeu.

20.11 - Robert Lewandowski będzie miał okazję do poprawienia swojego dorobku strzeleckiego. Po meczu w Monachium na Polaka spadła fala krytyki, czy dzisiaj "Lewy" będzie w stanie się przełamać i weźmie ciężar gry na siebie?

20.07 - Do meczu niespełna 40 minut. Piłkarze udają się na rozgrzewkę.

20.03 - Również zespół Juppa Heynckesa na SB.