Cristiano Ronaldo stoczy pojedynek z czasem. "Ma spuchniętą kostkę. Nie wygląda to dobrze"

2018-05-07, 12:51

Gerard Pique (z lewej) i Cristiano Ronaldo podczas meczu na Camp Nou . Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

Cristiano Ronaldo musiał opuścić boisko podczas niedzielnego El Clasico na Camp Nou ze względu na kontuzję, której nabawił się po starciu z Gerardem Pique. Czy CR7 zdąży na finał Ligi Mistrzów?

Ronaldo w 14. minucie meczu stoczył pojedynek o piłkę z obrońcą FC Barcelony Gerardem Pique. Jak się później okazało skończył on się bólem kostki. W przerwie Portugalczyk musiał poprosić o zmianę. Jego miejsce zajął Marco Asensio.

- Musieliśmy dokonać zmiany, ponieważ Cristiano był zaniepokojony spuchniętą kostką. W tej chwili nie wygląda to dobrze, ale mam nadzieję, że nie jest to poważny uraz – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Zinedine Zidane, trener Realu Madryt.

FC Barcelona zremisowała u siebie z Realem Madryt 2:2 (1:1). Gole dla gospodarzy strzelili Luis Suarez (10') i Leo Messi (52'). Bramki dla gości zdobyli Cristiano Ronaldo (14') i Gareth Bale (72'). Barcelona rozegrała drugą połowę w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sergiego Roberto w doliczonym czasie pierwszej części spotkania.

Poważniejsza kontuzja Ronaldo oraz ewentualnie dłuższa przerwa w treningach byłaby problemem dla Realu w kontekście fnału Ligi Mistrzów. Finał, w którym Real Madryt zmierzy się z Liverpoolem zaplanowano na 26 maja.