Polscy koszykarze gorsi od Bułgarii

2010-08-08, 19:21

Polska słabsza od Bułgarii Polscy koszykarze doznali drugiej porażki w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2011 roku. "Biało-czerwoni" ulegli w Sofii Bułgarii 70:74.

Zespół Igora Griszczuka bardzo dobrze zaczął mecz, po pierwszej kwarcie prowadząc 21:12. Kolejne dziesięć minut było bardziej wyrównane i w efekcie do przerwy Polska prowadziła 35:28. Jeszcze po trzeciej kwarcie Polacy wygrywali 55:44 i byli na dobrej drodze do wygranej. W ostatnich dziesięciu minutach zagrali jednak fatalnie, zwłaszcza w obronie. Bułgarzy już po pięciu minutach wyrównali i po nerwowej końcówce wygrali czterema punktami. W polskim zespole najwięcej punktów zdobył Maciej Lampe - 18 (plus 11 zbiórek). Thomas Kelati dołozył 17 pkt., a Marcin Gortat - 10 pkt. (plus 12 zbiórek). Znakomicie zagrał w drużynie bułgarskiej Filip Videnov, zdobywca 26 punktów. Po trzech meczach eliminacji do Eurobasketu, który w przyszłym roku zostanie rozegrany na Litwie, Polacy mają na koncie dwie porażki (z Gruzją i Bułgarią) oraz wygraną z Portugalią. W sobotę kolejny mecz - z Belgią w Łodzi.