Pogrom mistrza w Zgorzelcu!

2011-01-29, 19:53

Asseco Prokom Gdynia - Partizan Belgrad. Foto: fot. PAP/Adam Warżawa

Zespół Turowa rozgromił u siebie aktualnego mistrza Polski Asseco Prokom Gdynię 72:63. Wynik nie obrazuje gry, ale drużyna Tomasa Pacesasa rozegrała fatalne spotkanie, duży udział w przegranej miał jednak sam trener.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po rzutach Davida Jacksona i Konrada Wysockiego szybko objęli prowadzenie (9:3). Podopieczni Jacka Winnickiego grali twardo w obronie i skutecznie na rozegraniu. Goście mieli natomiast spore problemy zwłaszcza ze skutecznością rzutów zza linii 6,25 m i po 10 minutach przegrywali 16:21.

Pierwsze minuty drugiej części meczu przebiegały ponownie pod dyktando zgorzelczan, którzy konsekwentnie powiększali przewagę. W 14. minucie prowadzili 28:20, w czym największa zasługa świetnie rzucającego Marko Brkica i znakomicie podającego Ivana Koljevica. W drużynie Asseco wyróżniali się Ronnie Burrell i były zawodnik PGE Robert Witka, ale sami nie byli w stanie zatrzymać świetnie dysponowanych rywali.

W trzeciej kwarcie zgorzelczanom mimo słabszego początku udało się utrzymać inicjatywę, a Wysocki i Torey Thomas celnymi rzutami z dystansu powiększyli prowadzenie swojej drużyny do 17 punktów (53:36). Gdynianie ciągle grali bardzo chaotycznie i przede wszystkim nieskutecznie w ataku (w całym meczu trafili jedynie 5 z 26 rzutów za 3 punkty).

W końcówce gospodarze cały czas kontrolowali przebieg gry. Na trzy minut przed końcem spotkania Turów prowadził 72:54 i losy meczu były już w tym momencie przesądzone. Ostatecznie pokonali mistrzów Polski 72:63.

W drugim sobotnim meczu Polonia Warszawa nieznacznie pokonała u siebie AZS Koszalin 89:82. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Hardina Nana, który zdobył 31 punktów i miał 14 zbiórek.