Liga Mistrzów powraca na boiska (wideo)

2011-02-15, 11:51

Po prawej piłkarz Tottenham Hotspur Roman Pawluczenko. Foto: fot. PAP

Po 69 dniach przerwy rozgrywki wznawia Liga Mistrzów. Dziś odbędą się pierwsze mecze 1/8 finału. W sieci pojawiło się wiele znakomitych filmów promujących poszczególne spotkania.

Do Hiszpanii wraca Raul Gonzalez, do końca minionego sezonu kapitan Realu Madryt - relacja
+

Debiutujący w rozgrywkach Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur powraca na stadion San Siro na mecz z AC Milan. W październiku minionego roku Anglicy przegrali tu po kapitalnym meczu z Interem Mediolan 3:4. W pierwszej połowie londyńczycy przegrywali aż 0:4, ale w drugiej części gry niesamowitego hat-tricka zdobył dla "Kogutów" Gareth Bale.

W rewanżu na White Hart Lane podopieczni Harry'ego Redknappa wygrali już 3:1 i to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie przed mistrzami Włoch.

Popisy strzeleckie Tottenhamu robią wrażenie. Londyńczycy zdobyli aż 18 bramek w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów (średnia - trzy gole na mecz). Dla porównania Milan zdobył zaledwie siedem bramek.

Ponadto wydaje się, że Rossoneri mają kompleks w starciach z angielskimi zespołami. Milan będzie się starał uniknąć trzeciej, w ostatnich czterech latach, porażki z drużyną z Wysp Brytyjskich. Zapowiada się więc niezwykle emocjonujące spotkanie.

Tymczasem Raul Gonzalez powraca do Hiszpanii (więcej w relacji dźwiękowej). Były gracz Realu Madyrt, a obecnie Schalke Gelsenkirchen, zagra we wtorek z Valencią. Raul w trakcie gry dla "Królewskich" strzelił popularnym "Nietoperzom" 12 goli w lidze. Teraz znów będzie polował na bramkę na stadionie w Walencji.

Schalke wcześniej tylko raz zagrało w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. W sezonie 2007/08 przegrało w ćwierćfinale z Barceloną.

Z kolei Arsenal Londyn podejmie, drugi sezon z rzędu, świetnie spisującą się FC Barcelonę. W ćwierćfinale poprzedniego sezonu Arsenal u siebie zremisował 2:2, ale na Camp Nou podopieczni Arsene Wengera przegrali 1:4. Wszystkie cztery gole zdobył Lionel Messi, który również w środę będzie szukał swojej szansy, aby powiększyć dorobek bramkowy w tym sezonie, wynoszący 40 trafień.

Tym razem niezwykłego Argentyńczyka postara się powstrzymać polski golkiper, występujący w barwach "Kanonierów" - 21-letni Wojciech Szczęsny. W ostatnich dniach to bowiem Szczęsny stał się numerem 1 w bramce Arsenalu.

Na zupełnie nieznane wody wkracza Szachtar Donieck. Zespół z Ukrainy po raz pierwszy, na sześć prób, zdołał przejść fazę grupową. W środę klub z Doniecka zagra na Stadio Olimpico z AS Romą. Włochy dobrze zna trener Szachtara Mircea Lucescu, który pracował tam przez osiem lat. Zadanie stojące przed liderem ukraińskiej ekstraklasy nie jest jednak łatwe, bowiem drużyna od listopada ma przerwę w krajowych rozgrywkach.

Zapraszamy do obejrzenia fantastycznych filmów promujących poszczególne spotkania. Wiele z nich zostało zrobionych przez kibiców znad Wisły. Wideo do meczu AC Milan - Tottenham zostało zrobione przez polskiego fana "Kogutów" - Damiana, związanego ze stroną spursmania.org.