Cracovia zremisowała z Zagłębiem

2011-04-21, 20:02

Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin . Foto: fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Piłkarze Cracovii zremisowali u siebie z Zagłębiem Lubin 2:2 w meczu 23. kolejki ekstraklasy.

Pomocnik Cracovii Sławomir Szeliga miał po meczu mieszane uczucia
+

Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale "Pasy" za każdym razem odrabiały straty. Na bramkę Traore z 20. minuty 14 minut później odpowiedział Kosanović. Gdy natomiast w 71. minucie do siatki Cracovii trafił Plizga, już w doliczonym czasie gry wyrównał Suworow.

Dla walczącej o utrzymanie Cracovii jeden punkt oznacza, że przynajmniej do następnej kolejki pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli. Znajdujące się bezpośrednio przed nią Arka Gdynia i Polonia Bytom mają trzy punkty więcej.

Zagłębie awansowało w tabeli na 11. miejsce i nad strefą spadkową ma 6 punktów przewagi.

Po meczu powiedzieli:

Jan Urban (trener KGHM Zagłębie): Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na bardzo trudny teren. Cracovia pokazała w tej rundzie, że na własnym boisku jest bardzo niebezpiecznym zespołem. My nie graliśmy od początku głównie na swojej połowie dlatego, że krakowianie zepchnęli nas do defensywy, tylko po prostu tak chcieliśmy grać. Wiedzieliśmy, że w ataku pozycyjnym Cracovia będzie mieć więcej trudności, niż gdy gra z kontrataku. W efekcie przez ponad 90 minut wszystko układało się po naszej myśli. Jednak stracona bramka w doliczonym czasie gry nie pozwala nam spokojnie myśleć o walce o wyższe miejsce. Będziemy musieli od czasu do czasu znów spojrzeć za siebie - w dół tabeli.

Jurij Szatałow (trener Cracovii): Trzeba się cieszyć nawet z tego jednego punktu. Niektórzy z moich piłkarzy grali tak, jakby dawali sygnał, że nie zasługują na grę w ekstraklasie. Nie chcę jednak wymieniać żadnych nazwisk. Nie jestem prokuratorem, więc uważam nie mi należy zadawać pytań, dlaczego w kadrze meczowej znalazł się zawodnik, który ma zarzuty prokuratorskie w związku z korupcją. Oceniam go tylko pod względem sportowym (chodzi o Łukasza M., który ma nie tylko zarzuty prokuratorskie, ale jego nazwisko znajduje się w akcie oskarżenia w sprawie.

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Mouhamadou Traore (20-głową), 1:1 Milos Kosanovic (34-wolny), 1:2 Dawid Plizga (70), 2:2 Alexandru Suvorov (90+3).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Saidi Ntibazonkiza, Vladimir Boljevic. KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 7 833.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Andraz Struna, Vule Trivunovic, Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs (64. Bartłomiej Dudzic), Vladimir Boljevic, Piotr Giza (59. Mateusz Klich), Sławomir Szeliga (79. Pavol Masaryk), Alexandru Suvorov - Saidi Ntibazonkiza .

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu (68. Fernando Dinis) - Dawid Abwo, Martins Ekwueme, Łukasz Hanzel, Dawid Plizga, Amer Osmanagic (90+2. Adrian Błąd) - Mouhamadou Traore (84. Arkadiusz Woźniak).