Koszykarze z Oklahomy wygrywają po horrorze

2011-05-10, 07:55

Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies. Foto: fot. PAP/EPA

Bez happy endu dla kibiców w Memhpis zakończyło się emocjonujące spotkanie w którym Grizzlies przegrali po trzech dogrywkach z Oklahoma City Thunder 123:133.

Pierwsza i trzecia dogrywka stały na wyrównanym poziomie, ale w  trzeciej zespół z Oklahomy dominował już całkowicie, rozstrzygając tę część gry 14:4.

Najwięcej punktów dla   zwycięzców zdobył Russell Westbrook - 40. 35 punktów dołożył Kevin   Durant, który zapisał na swoim koncie również 13 zbiórek. Dla Grizzles   najwięcej punktów zdobył Zach Randolph - 34, miał też 16 zbiórek.   Niezłym wynikiem może pochwalić się też Marc Gasol, który zdobył 26   punktów i miał 21 zbiórek.

W rywalizacji do 4 zwycięstw pomiędzy klubami z Oklahomy i Memphis jest remis 2:2.

W czwartym meczu półfinałowym Konferencji Wschodniej z Boston Celtics  odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo, w dodatku dopiero po dogrywce.

Końcówka  czwartej kwarty była bardzo nerwowa dla koszykarzy z Florydy. 19 sekund  przed końcem spotkania, przy stanie remisowym piłkę stracił LeBron  James i Boston stanął przed szansą rozstrzygnięcia meczu na swoją  korzyść. Nieudany rzut Paula Pierce'a na sekundę przed końcem spotkania  dał jednak Miami cień nadziei w postaci dogrywki. Heat wykorzystali tę  szansę w stu procentach, wygrywając w dodatkowym czasie gry 12:4.

Miami  do zwycięstwa poprowadził LeBron James, który zdobył 35 punktów i miał  14 zbiórek. Niewiele mniejszą zdobyczą mógł pochwalić się Dwyane Wade -  autor 28 punktów dla zespołu z Florydy. Dla Bostonu najwięcej punktów  rzucił Paul Pierce.