Guardiola pogratulował Realowi

2011-08-15, 10:00

Josep Guardiola . Foto: Wikipedia/Luis Antonio Rodríguez Ochoa

Pierwszy, wielki mecz nowego sezonu. Tak spotkanie o superpuchar Realu Madryt z FC Barceloną na Santiago Bernabeu określa hiszpańska prasa.

Piewrszy mecz zakończył się remisem 2:2, ale na madryckim boisku dominowali niemal przez całe spotkanie gospodarze.

Przez pierwsze 30 minut Barca niemal nie istniała. W 12. minucie padł gol Ozila. W 35. minucie wynik wyrównał David Villa, a 10 minut później autorem drugiego gola Barcy był Leo Messi. Ostatnią bramkę, dla Realu zdobył Xavi Alonso.

- Rezultat, mógłbyć lepszy, zwłaszcza po przerwie, ale uważam, że to dobry początek sezonu - mówiAlonso.

Gratulacje Realowi złożył Josep Guardiola. Pogratulował też swoim piłkarzom i przypomnial, że niektórzy, jak Dani Alves, uczestniczyli tylko w trzech, przedmeczowych treningach.