Wygrana Chelsea - Drogba stracił przytomność

2011-08-27, 21:34

Didier Drogba leżał nieprzytomny na boisku. Foto: fot. PAP/EPA

W sobotnim meczu Chelsea Londyn z Norwich City (3:1) Didier Drogba zderzył się z bramkarzem przeciwników i stracił przytomność.

Jedną z bramek zdobył pozyskany niedawno z Valencii Hiszpan Juan Mata. Z powodu kontuzji w 71. minucie boisko opuścił Didier Drogba.

23-letni Mata, który dołączył do Chelsea na początku tygodnia, zaliczył bardzo udany debiut. Wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania i w 11. minucie doliczonego czasu gry zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Wcześniej gole zdobyli Portugalczyk Jose Bosingwa (6. min.) oraz z rzutu karnego angielski pomocnik Frank Lampard. Trafienie dla Norwich zanotował Grant Holt.

Pierwszy występ w barwach Chelsea zaliczył także pozyskany z Anderlechtu Bruksela Romelu Lukaku. Belg również pojawił się na murawie w drugiej części spotkania, nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców.

Mecz przedłużony został o ponad 10 minut z powodu przerwy, jaka nastąpiła w 64. minucie, gdy groźnie wyglądającej kontuzji doznała jedna z gwiazd gospodarzy Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zderzył się z bramkarzem Norwich Johnem Ruddym, upadł uderzając głową w murawę i stracił przytomność. Kilka minut później opuścił boisko na noszach, z maską tlenową na twarzy.

W innym sobotnim meczu Liverpool FC pokonał na własnym boisku 3:1 Bolton Wanderers. Pierwsze ligowe trafienia dla gospodarzy zaliczyli pozyskani w lecie Anglik Jordan Henderson oraz Szkot Charlie Adam. Kolejnego gola dołożył słowacki obrońca Martin Skrtel. Bramkę dla Boltonu zdobył w doliczonym czasie gry Chorwat Ivan Klasnic.

Porażki 0:1 z Evertonem na własnym stadionie doznali w sobotę Blackburn Rovers. Gospodarze mieli dużą szansę aby wygrać to spotkanie, jednak nie wykorzystali dwóch jedenastek. Gola na wagę zwycięstwa zdobył...z rzutu karnego Hiszpan Mikel Arteta (90+2).