Niepokonany Juventus Turyn liderem Serie A

2011-12-13, 12:59

Niepokonany Juventus Turyn liderem  Serie A
Radość Giorgio Chielliniego (L) z gola w meczu Juventusu z Romą. Foto: fot. PAP/EPA

Piłkarze Juventusu Turyn zremisowali na wyjeździe z AS Romą 1:1 w meczu kończącym 14. kolejkę włoskiej ekstraklasy.

Zespół z Turynu ma tyle samo punktów co Udinese, ale prowadzi w tabeli Serie A dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Roma, która przystępowała do tego spotkania w mocno zmienionym składzie wskutek pauzy kilku piłkarzy z powodu żółtych kartek, szybko objęła prowadzenie. Już w piątej minucie spotkania Daniele De Rossi wykorzystał dośrodkowanie Francesco Tottiego. Duży udział przy tej bramce miała jednak defensywa Juventusu, bowiem De Rossi nie trafił czysto w piłkę, a potem fatalnie skiksował chilijski pomocnik "Starej Damy" Arturo Vidal i w niegroźnej wydawałoby się sytuacji piłka wtoczyła się do bramki.

Do wyrównania doprowadził w 62. minucie Giorgio Chiellini, dobijając głową strzał Marcelo Estigarribii.

Gospodarze mieli okazję na zdobycie zwycięskiego gola, ale rzut karny wykonywany przez Tottiego obronił Gianluigi Buffon. Tym samym kapitan Romy pozostaje bez strzelonej bramki w tym sezonie.

Juventus i Udinese o dwa punkty wyprzedzają broniący tytułu Milan.

Wynik poniedziałkowego meczu 14. kolejki i tabela piłkarskiej ekstraklasy Włoch: