LM: wygrana ZAKSY po dramatycznym boju

2013-02-05, 19:46

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Arkas Izmir. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Siatkarze ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrali we własnej hali z Arkas Izmir 3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 22:25, 15:9) w pierwszym meczu 2. rundy play off Ligi Mistrzów.

Piotr Gacek, libero ZAKSY (IAR)
+

Spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu miało być rewanżem za zeszłoroczną porażkę w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów. Wówczas turecki zespół pozbawił ekipę z południa Polski szans na Final Four i dwukrotnie wygrał 3:1 i 3:0.

Pierwszą partię tegorocznej lepiej rozegrali podopieczni Daniela Castellaniego. Kędzierzynianie skuteczniej atakowali i szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca seta. Brązowi medaliści Polski zdołali też powstrzymać lidera Izmiru – Libermana Agameza i pewnie wygrali 25:19.

Z kolei drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli goście, których do walki poderwał Agamez. Kolumbijczyk był praktycznie nie do powstrzymania – skutecznie atakował i rzadko się mylił. Mimo wszystko Izmir na prowadzenie wyszedł dopiero w końcówce partii. W niej Turcy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:22.

Od samego początku trzeciego seta gra była prowadzona punkt za punkt, a na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7 schodzili gospodarze wtorkowego meczu. Po chwili odpoczynku zafunkcjonował blok kędzierzynian, na który nadział się nawet Agamez. Siatkarze Zaksy do tego elementu dorzucili świetną zagrywkę i bez większych kłopotów wygrali trzeciego seta.

Czwartą partię znakomicie rozpoczęli brązowi medaliści Polski, którzy wypracowali trzypunktową przewagę. Jednak rywale różnicę szybko zredukowali i po pierwszej przerwie technicznej to oni, za sprawą Agameza, objęli prowadzenie. Zaksa dopiero pod koniec seta rzuciła się do walki, ale Turcy nie stracili koncentracji i doprowadzili do remisu.

Ostatni set znakomicie rozpoczął się dla kędzierzynian, którzy błyskawicznie odskoczyli rywalom na trzy punkty. Gości wybiło to z rytmu, zaczęli popełniać błędy i nie zdołali nawiązać walki. Ostatecznie Zaksa wygrała 15:9.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Arkas Izmir 3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 22:25, 15:9)